Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
úterý, 05 květen 2015 00:29

Stavění máje a 2. slet nedašovských čarodějnic

Nedašov - Stavění máje a 2. slet nedašovských čarodějnic se konal 30.4.2015.


Nejdříve hasiči za morální podpory všech zúčastněných, kteří se zájmem sledovali a za fyzické pomoci zvedací techniky stavěli máj. Měli jsme možnost pozorovat šikovnost a zdatnost hasičů při šplhání a zajištění máje proti pádu způsobenému případným poryvem větru – máme šikovné a zdatné hasiče.

Po uvítání všech přítomných, hlavně čarodějů a čarodějnic samotnou paní starostkou naběhly členky 2. sněmu nedašovských čarodějnic ke svému zasedání. Čarodějnice zdůraznily navýšení počtu členů z loňského roku a celý program zasedání proběhl v klidném duchu shody čarodějnic. Byl jednoznačně schválen i nejdůležitější bod jednání: královnou sněmu zůstává i pro další období Duběna a příští 3. slet se bude konat za každého počasí opět na Obecní zahradě v Nedašově dne 30.4.2016. Proto si prosím uschovejte své letecké průkazy k případnému prodloužení, protože platnost současných je omezena do 30.4.2016.

Nedašovský Valášek připravil pro čaroděje a čarodějnice soutěžení, při kterém se děti bavily. Malí čarodějové a čarodějnice se vyřádili i na prolézačkách a skluzavce. Zahřáli jsme se tancem při čarodějnické diskotéce a v neposlední řadě u ohně, na kterém se opékaly špekáčky.

Členky sněmu pečlivě sledovaly čarodějnický rej a aktivitu čarodějnic a čarodějů k vyhlášení nejlepších účastníků 2. nedašovského sletu čarodějnic. Letos bylo vyhlášeno 5 nejkrásnějších čarodějů a čarodějnic z kategorie dětí.

1. místo: čarodějnický učeň Marek (ten zaujal už před zahájením sněmu. Když viděl, že některé děti nemají čarodějnický úbor, prohlásil:"já to nechápu, něco si obleču a jdu za čaroděje...")

2. místo – dvě čarodějnice: Jasmínka a Kateřinka
1. místo kategorie dospělé čarodějnice: paní v červeno-hnědém klobouku

Vítězové byli odměněni sladkostmi a velkým potleskem účastníků 2. nedašovského sletu čarodějnic. O občerstvení, špekáčky a zajištění sladkostí pro všechny zúčastněné děti se postarali členové Zastupitelstva Nedašov. V závěru programu děti z Nedašovského Valášku zpívaly, hrálo se na harmoniku. Touto cestou děkuji jak pořadatelům, tak všem zúčastněným za pěknou akci a dodávám, tak zase za rok ...

Akci pořádali: členové OZ Nedašov, hasiči Nedašov, SENIOR klub Nedašov a Nedašovský Valášek.

Fotogalerie zde


tz. Vaculíková Anežka

 


reklama

 

reklama