Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
úterý, 12 květen 2015 21:35

Brumovský kozel odešel do kozího nebe

BRUMOV - Jsou dobré a špatné zprávy. Dnes máme pro vás jednu smutnou.


Jsou věty, které se nepíší lehce. V neděli 10.5.2015 ve věku nedožitých 15 let odešel do kozího nebe jeden z nejkrásnějších kozlů na Valašsku - Brumovský kozel. Každý si jistě pamatuje jak u cesty pod židovským hřbitovem v klidu spásal trávu, sledoval auta přijíždějící do Brumova a čekal na nějakou návštevu, kterých nebylo málo.

 

Nebyl to jen ledajaký obyčejný kozel. Jen když opíšeme jeho rodné údaje  - Plemenný kozel číslo 00011 788 CZ ,, Linie: Ferda ,, Původ - Elita rekord, zevnějšek - Elita rekord! - zjistíme, že to byl elitní kozel.


,,Měl rád lidi. Vždy projevoval radost, když za ním někdo přišel a něco mu donesl. Měl moc rád kozenky. Za svůj život odskočil cca 1500 koz a zanechal po sobě cca 3 000 kozlíků a koziček. Což je opravdu unikát. Poslední dny už mu nebylo nejlíp. Polehával a bylo vidět, že se blíží jeho konec. Odešel přirozenou smrtí ve svém kozím příbytku," řekl Našemu Valašsku jeho smutný majitel Jirka Ovesný.


rodný list kozla


Já sám jsem se těšil, jak se s ním opět setkám a donesu mu jeho oblíbený párek v rohlíku a k tomu mu naleju jedno pivo, které tak miloval. Opravdu si to zasloužil, třeba i proto, že jeho tvář je a bude nadále součástí loga Našeho Valašska.


auto portálu  Naše Valašsko info


Snad přijde čas, kdy se na stejném místě zase objeví kozel a bude obdivován občany a návštěvníky Brumova-Bylnice.

Stanislav Floreš- Naše Valašsko inforeklama