Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pondělí, 18 květen 2015 17:39

Podpořte ogary z kapely Donor v cestě za velkým snem

BRUMOV - Mladá a ambiciózní hudební skupina Donor, jejíž členové pocházejí také z Brumova-Bylnice, o sobě dává do hudebního světa stále více vědět.


Nyní se jí podařilo dostat se do finálového kola soutěže „Zahraj si na Trnkobraní", do které se přihlásilo na šedesát kapel z celé České republiky a Slovenska. Donor šel do finále ze třetího místa a nyní bude potřebovat znovu podporu svých věrných fanoušků, jejichž počet pořád roste.


Zpěvák Jožka Fritschka, kytarista Michal Banovský a výpomoc kapele na postu bubeníka, kterou zastává Dan Horečný. To je trio muzikantů z Brumova-Bylnice, jejichž tóny a rytmické údery Donor využívá. Nutno ale podotknout, že kapela je původem ze Vsetína, kde ji roku 2012 založili kytarista Karel Hajdík a baskytarista Mira Šipula. Oba hrají s kapelou i nyní a zažili s ní od samého začátku úplně vše, co historie kapely pamatuje.

Od běžných zábav, později koncertů v klubech, až po některé dosud vrcholné akce kapely, kterými se Donor může pochlubit, jako je například vystoupení ve Velkém kině Zlín nebo festival Bílá Hlína ve Slušovicích, kde si kapela zahrála po boku takových kapel, jako jsou Tři sestry, Horkýže Slíže, Kreyson, Walda Gang, nebo amerického seskupení Skillet.


Nyní má Donor šanci připsat si na pomyslné konto další významnější krok vpřed. Do 31. května 2015 je na facebookových stránkách vizovického Trnkobraní spuštěno hlasování pro desítku finalistů soutěže o to, kdo si letos v srpnu v areálu likérky Jelínek zahraje. Podpořte pětici Fritschka – Banovský – Hajdík – Šipula – Horečný i vy a to následujícím způsobem. Stačí rozkliknout tento odkaz ZDE  a pod videem zvolit možnost „To se mi líbí".


DĚKUJEME

tz. Donor
foto: Honza Sucháčekreklama