Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
neděle, 07 červen 2015 23:47

TS ELES má za sebou již šestou soutěžní sezónu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Letošní v pořadí již šestou soutěžní sezónu ukončila taneční skupina ELES stylově.


Předposlední květnový víkend vyrazila stovka dětí z Valašskokloboucka ve věku čtyř až patnáct let do pražské Lucerny s cílem předvést co nejlépe své taneční vystoupení na mezinárodní soutěži MIA FESTIVAL. To se jim také podařilo.

Sólová tanečnice a trenérka Aneta Marcaníková a Kristýnka Fůsková získaly zlatou medaili a Anetka Trčková vybojovala medaili stříbrnou. Ani taneční formace nezůstaly pozadu a přidaly ve svých kategoriích jedno 2. místo, tři 3. místa, jedno 4. a 10.místo. Bonusem navíc byla stříbrná medaile za pěvecký výkon hlavní trenérky Lucie Sovadinové v nové soutěži MIA VOICE. (foto ZDE)


Po náročném večerním vystoupení v Lucerně se formace dětí A s choreografií Wonderland přesvědčila, že může směle soupeřit se zavedenými tanečními školami a umístila se na 9. místě na nedělním Mistrovství České republiky disco formací.


Taneční sezóna je sice u konce, ale už se připravuje další ročník. O letních prázdninách pořádá Dům dětí a mládeže Valašské Klobouky pobytový a příměstský tábor pro stávající členy TS ELES, ale také pro členy nové, kteří by měli zájem od září 2015 začít s tréninky. V plánu je i druhý ročník taneční soutěže O valašský klobouk, jejíž letošní premiéru finančně podpořil Zlínský kraj.


Za finanční podporu tanečního kroužku Domu dětí a mládeže Valašské Klobouky patří díky Městu Valašské Klobouky , MUDr. Miroslavě Strnadové, Ireně Běhalové, Zdeňku Balážovi a také všem maminkám, které pomohly při organizaci soustředění.

 

tz. Magdalena Raková