Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
středa, 10 červen 2015 09:19

Valašské Klobouky se připojí k Olympijskému běhu

VAL. KLOBOUKY - Ve středu 24. června 2015 se uskuteční ojedinělá sportovní akce.


V rámci T‑Mobile Olympijského běhu v jediný okamžik vyběhne na podporu Olympijského dne v různých městech České republiky přes 20 tisíc registrovaných běžců. Součástí největšího běžeckého závodu, který naše republika kdy viděla, se stanou i Valašské Klobouky.

Místní atletické sdružení Běhatlon ve spolupráci s městem Valašské Klobouky uspořádají tento den sérii běžeckých závodů pro všechny věkové kategorie. Sportovní odpoledne odstartuje v 16 hodin ve sportovním areálu TJ Spartak běh nejmenších dětí na 400 m a bude postupně pokračovat běžeckým závodem na jeden a tři kilometry. Celý program vyvrcholí v 18 hodin startem hlavního běhu na pět kilometrů, určeným především dospělým běžcům. Celý sportovní podnik je koncipován především jako charitativní záležitost, pro registrované závodníky však bude připraven startovní balíček od hlavního sponzora firmy T-Mobile a pro nejrychlejší běžce i věcné odměny a medaile.

 

Pro aktivní účast na hlavním pětikilometrovém běhu je nutná včasná registrace na www.olympijskybeh.cz. Pro mládež do 15 let je registrace zdarma.

 

Organizátoři věří, že se do této dobročinné akce zapojí co nejvíce místních sportovců. Kromě toho, že udělají něco pro své zdraví, udělají zároveň i něco pro ostatní. Část startovného totiž půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz a dalším mladým nadějným sportovcům.

 

tz. Jiří Dohnal

 

reklama