Reklama

01. 08. 2021

Dnes má svátek: Oskar
neděle, 28 červen 2015 19:20

Brumov-Bylnice: Bikeři podpoří 4 nemocné děti

BRUMOV-BYLNICE - Dne 11.7.2015 se koná v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici již VI. ročník BMX/MTB Charity Jamu, který pořádá sportovní klub Demons Bike.


Závod bude rozdělen na tři kategorie BMX Masters, BMX Hobby a MTB.


Spolu s námi jste na Charity Jamu každoročně podporovali konkrétní dítě, které bylo mentálně nebo tělesně postižené a náklady na jeho léčbu byly více než vysoké. Letos tomu bude jinak. Šestý ročník bude výjimečný.


Finanční výtěžek z BMX/MTB Charity Jamu VI. poputuje k sestrám Šabovým z Pozlovic. Karolínce (3 roky) a Míši (1,5 let) byla diagnostikována Mukopolysacharidóza III. (MPS). Jedná se o velmi vzácné, genetické onemocnění způsobené absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Organizmus obou holčiček není schopný odbourávat mukopolysacharidy, které jsou přítomny v těle každého z nás. Napadené orgány postupně omezují svoji funkci až do úplného selhání. Dochází ke zpomalení růstu dítěte, k omezení pohybových schopností, k poškození centrální nervové soustavy a k celé řadě dalších, průvodních obtíží. MPS je neléčitelná choroba, která končí smrtí. MPS je finančně náročná nemoc a rodina Šabová je v těžké sociální situaci. Starají se ještě o třetí dítě, sedmiletého Ondru, proto bychom chtěli pomoci právě jim. A nejen jim....


Vzhledem k tomu, že těm, kterým by bylo potřeba v našem okolí pomoci je mnoho, rozhodli jsme se, že letošním ročníkem podpoříme také Míšu (25 let) a Davču (22 let).

 

Michaela Matulová pochází z Brumova-Bylnice. Má kombinovanou vadu – těžké mentální a tělesné postižení. Přispějeme jí na podložku ke koupání.

 

David Fibichr z Horního Němčí už více než 20 let bojuje s nemocí „motýlích křídel“. Tato nemoc se projevuje velmi zranitelnou kůží a tvorbou bolestivých puchýřů po celém těle. Zmíněné onemocnění postihuje také trávicí trakt, dýchací ústroj, sliznici a vylučovací ústrojí. Jedná se o doposud nevyléčitelnou chorobu. Přispějeme mu na stavbu plošiny.


Účast na závodu potvrdily špičky BMX a MTB scény včetně Michaela Berana, který se na svém kole v místním parku proháněl už v předchozím ročníku. Všichni jezdci i organizátoři se vzdali veškerých finanční odměn ve prospěch Míši a Káji, Michaely a Davida.

Minulý ročník závodu se konal na podporu Emmičky Koptákové, která trpí tetrazomií 15. chromozomu. Díky Vám všem, sponzorům, partnerům, mediálním partnerům a zejména občanům Brumova-Bylnice a širokého okolí, se nám podařilo během akce předat mamince Emmičky šek na neuvěřitelných 54 050 Kč.


Charity Jam nikdy nebyl o obrovských finančních částkách od velkých firem či korporací, ale o solidaritě Vás, kteří jste přišli na akci, obyčejných lidí, živnostníků a menších firem. Za což Vám jako pořadatelé děkuuuuuujeme. Pokud se budete chtít jakkoliv na pomoci podílet či finančně pomoci, lze tak učinit odesláním příspěvku na bankovní konto Charity Jamu (č.ú.: 212348578/ 0600), do zprávy pro příjemce pište „příspěvek na holky“, nebo můžete přispět přímo na místě v den závodu. Částky budou předány v průběhu odpoledne.


BMX/MTB Charity Jam je tradičně pod záštitou pana místostarosty B-B Václava Bližňáka, který dohlíží na veškeré finanční transakce. Po celou dobu závodu bude přítomna firma Monster Energy, která bude rozdávat Monster nápoje zdarma.

FOTO:
BMX Charity Jam 2014

BMX Charity Jam 2013

-red-