Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
středa, 08 červenec 2015 09:05

Cyklostezka – tam to žije

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Městu se podařilo získat dotaci na turistickou infrastrukturu k valašskoklobouckému úseku cyklostezky BEVLAVA.


Nejen cyklisté tak budou míst možnost využívat podél stezky nové lavičky, ukazatele směru, odpočívadla s tábořišti a přírodní tělocvičnu. S instalací se začne už tento týden.

„Projekt s názvem ,Cyklostezka – tam to žije´ má zlepšit turistickou infrastrukturu na území našeho města. Nový mobiliář je navržen tak, aby vhodným způsobem doplnil cyklostezku, která prochází Valašskými Klobouky,“ řekl místostarosta Martin Janík. „Dotované prvky budou rozmístěny i tam, kde není stezka ještě dokončená, ale trasa tudy v budoucnu povede,“ dodal Janík.

Přírodní tělocvična
Přírodní tělocvična bude umístěna v areálu ekoparku na Trhovisku a také podél cyklostezky vedoucí k němu. Bude vybavena venkovními workoutovými posilovacími prvky – bradly, žebříkem, schody, lavicemi, golemem, přesýpacím barelem atd. Tyto prvky bude moci kdokoli bezplatně využívat k zlepšení fyzické kondice.

Odpočívadla s tábořišti
Čtyři odpočívadla se zřídí podél cyklostezky – v ekoparku, u mostku na nádraží, u cesty na Královec a u čističky. Určena jsou pro cyklisty a turisty využívající cyklostezku, ale také pro místní obyvatele. Umožní jim trávit čas venku, udělat si piknik v příjemném prostředí bělokarpatské přírody, nebo opéct špekáček na zabezpečeném ohništi. Tvůrci se inspirovali tradičními finskými odpočivadly „tulentekopaikka,“ které jsou ve Finsku na každém rohu.

Podél cyklostezky budou umístěny také dva stojany na kola a několik dřevěných rozcestníků, označujících zajímavosti našeho kraje. Celý projekt je financován z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, konkrétně Národního programu podpory cestovního ruchu, podprogramu cestování dostupné všem 2015. Celkový rozpočet činí 432.081 Kč, polovinu hradí ministerstvo, polovinu město Valašské Klobouky z vlastních zdrojů.

 

tz.  Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčíreklama