Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
středa, 29 červenec 2015 07:51

Silnice Rokytnice – Jestřabí: hotovo

Jestřabí - Své „hotovo" si mohli říct během letošního července silničáři na dalším rekonstruovaném úseku krajské silnice.


Do plného provozu předali motoristům po roční přestavbě obnovenou silnici II/495 mezi odbočkou do obce Rokytnice a obcí Jestřabí v délce 2,5 kilometru.


Rekonstruovaná silnice II/495 z Jestřabí do Rokytnice / foto: V. CekotaTato silnice se rekonstruovala od června 2014. Jde o krajskou silnici II/495 v úseku od křižovatky se silnicí III/49518 (do Rokytnice) po začátek obce Jestřabí v celkové délce 2 529 metrů. Rekonstrukce spočívala částečně v provedení nové konstrukce vozovky, částečně byl obnoven kryt a zesílení vrstev vozovky se sanací okrajů. Součástí zakázky byla rovněž rekonstrukce mostu ev. č. 495-039. Původní most byl zbourán a na jeho místě dodavatelská firma vybudovala nový rámový železobetonový most. V rámci stavby bylo obnoveno podélné odvodnění silnice, byly rekonstruovány propustky, zastávkové pruhy linkové osobní dopravy, napojení účelových komunikací a sjezdů.

Zhotovitelem stavby byla firma BERGER BOHEMIA, a. s., se sídlem v Plzni. Konečná cena za tuto stavbu dosáhla (vč. DPH) 56,438 milionu korun. Stavba čerpala dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 80 procent uznatelných nákladů (48. výzva ROP SM).

„V této části Valašska získali motoristé už poměrně dlouhý úsek obnovené silnice II/495. Již v roce 2013 jsme zde rekonstruovali úsek mezi Jestřabím a Štítnou nad Vláří v délce 853 metrů za 7,3 milionu korun, o rok později kilometrový průtah Jestřabím za 14,7 milionu. V roce 2011 jsme na této silnici za 76 milionů korun postavili nový most přes železniční trať u Bylnice a rekonstruovali navazující silniční úseky," doplnil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je investorem těchto stavebních akcí, Ing. Bronislav Malý.

 tz.
foto: V. Cekota

 reklama