Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
neděle, 04 říjen 2015 14:50

Hejtman předal ocenění Perla Zlínska 2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výrobci regionálních potravin, jejichž produkty nejvíce zaujaly hodnotící porotu v letošním desátém ročníku soutěže Perla Zlínska, převzali ocenění a certifikáty prokazující kvalitu těchto produktů od hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.


Regionální výrobci byli oceněni během letošního Dne Zlínského kraje, který se uskutečnil v sobotu 3. října ve Zlíně. „Považuji si za čest vyhlásit vítěze soutěže a podpořit všechny, kdo kvalitní potraviny z českých surovin nejen vyrábějí, ale také všechny, kdo je nakupují a dávají jim přednost před výrobky mnohdy pochybného původu ze supermarketů. Velmi mě těší, že přibývá spotřebitelů, kteří se začínají zajímat o kvalitní čerstvé potraviny vyrobené českými zpracovateli a z českých surovin, kdy je navíc významnou přidanou hodnotou těchto produktů i práce místních lidí,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.


Do soutěže se letos přihlásilo 130 vzorků od 36 výrobců. Hodnotitelská komise, která vzorky posuzovala dne 6. května 2015, vybrala celkem 15 vítězných výrobků, kterým udělila cenu Perla Zlínska 2015.

V kategorii „Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas“ zvítězila Raciola Uherský Brod, s.r.o. s produktem VIKTORIE a současně i Zdeněk Ritter, Valašské Klobouky, s produktem JEHNĚČÍ KLOBÁSA.


V kategorii „Mléko, mléčné výrobky ostatní“ zvítězila Farma ZPS s.r.o., Valašská Bystřice, s TVAROHEM Z FARMY a zároveň Mlékárna Valašské Meziříčí s.r.o. s BIO JOGURTEM BÍLÝM.

V kategorii „Pekařské výrobky včetně těstovin“ si ceny odneslo Pekařství Střelná s.r.o. s produktem CHLÉB VALAŠSKÝ, dále společnost Javorník – CZ s.r.o., Štítná nad Vláří, s výrobkem ŠPALDOVÝ OVOCNÝ KOŠÍČEK, Josef Otépka ze Slavičína s produktem „ŠKVARKOVÉ TYČINKY“ a rovněž i Avos s.r.o. Kroměříž s produktem CHLÉB KMÍNOVÝ.

                                     další foto najdete ZDE, foto - Daniel Barbořík


V kategorii „Cukrářské výrobky včetně cukrovinek“ si vítězství vydobyla společnost Svoboda a Březík – pečivo s.r.o., Zlín s produktem ČOKOLÁDOVÝ DORT a dále Melado s.r.o. se svým CUKRÁŘSKÝM VÝROBKEM S NÁPLNÍ – MERUŇKOVÝM DORTEM.

V kategorii „Nápoje alkoholické i nealkoholické“ získala Perlu Zlínska Moštárna Hostětín s.r.o., za HOSTĚTÍNSKÝ MOŠT JABLKO ARÓNIE „SELSKÝ“.

V kategorii „Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě“ se držitelem ceny stala Lenka Vránová z Lužkovic za SUŚENÁ JABLKA.

V kategorii „Ostatní“ pak byly certifikátem oceněny: Firma Jospo s.r.o., Holešov, za VEPŘOVOU PEČENI SE ŠPENÁTEM, Hanke spol. s.r.o, Hulín, za BRAMBOROVÝ KNEDLÍK PLNĚNÝ ŠKVARKY a Ivo Ligrucký z Vážan za POMAZÁNKU ZE SÁDLA SE ŠKVARKY.

Soutěž Perla Zlínska je projekt Agrární komory Zlín realizovaný s finanční a mediální podporou Zlínského kraje.

 

-tz-reklama