Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
pátek, 16 říjen 2015 11:15

ZŠ Nedašov - Dějepisná soutěž "Bible a my"

NEDAŠOV - Dějepisná soutěž Bible a my se na ZŠ v Nedašově stává pomalu tradiční. I letos se do ní ZŠ aktivně zapojila.


Cílem soutěže je setkat se s Biblí i jinou formou. Smyslem pak je zprostředkovat dětem bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, její hodnoty literární, kulturní, mravní i duchovní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době.


Soutěž je dobrovolná a otevřená křesťanům různých vyznání, lidem jiných vyznání i bez vyznání.

Základní (školní) kola soutěže se uskutečňují na jednotlivých školách a mají formu testu. U nás školní kolo proběhlo minulý týden a za 4. - 9. ročník se zapojilo celkem 110 dětí. Pouze však tři nejlepší z každé kategorie postupují do okresního kola.

V první kategorii žáků 4. a 5. tříd se na všech třech příčkách umístila děvčata z 5. ročníku, a to Eliška Nováková, Nikol Káňová a Eliška Miklasová.

Druhou kategorii, do níž spadají 6. a 7. třídy, pro změnu ovládli chlapci – za šestý ročník David Patocki a Jan Podešť a za sedmý pak Ondřej Holba.

Za kategorii třetí, tedy žáky 8. a 9. tříd, nejvyšší posty obsadili Šimon Káňa z 8. A a holky z 9. A - Klára Šenkeříková a Bohdana Naňáková.

Všem žákům za účast děkujeme, těm úspěšnějším gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které se uskuteční koncem listopadu na Církevní základní škole ve Zlíně.

 

tz, Mgr. Magdalena Naňáková, ZŠ Nedašov

 

 


reklama