Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
neděle, 18 říjen 2015 23:00

Honza Šenkeřík - Jak to bylo U Ivánků

NEDAŠOV - Na hospodu jsme nastoupili v květnu 2011. V jakém stavu byla hospoda a její celkové fungování je v Nedašově už dávno zapomenuté, ale to je na našem konci zcela normální.


Chtěl bych Vám tímto jako nynejší majitel napsat pár faktů o celkové situaci já Honza Šenkeřík versus  pan L. (bývalý majitel hospody).


Veškeré finance vynaložené na opravu tohoto objektu jsme investovali z vlastních zdrojů. Pan L. nepřispěl ani jednu korunu. Píšu to hlavně pro lidi, kteří nemají dostatek charakteru a pomlouvají mě. Rád bych jim to vysvětlil osobně, ale buď by to museli řešit v opilosti, nebo by mi řekli do očí, že je to nezajímá.

 

Hostinec U Ivánků před naší rekonstrukcí

 

Hostinec U Ivánků po naší rekonstrukci

 

Myslím, že jsme panu L. pomohli s vyplacením všech jeho dluhů, které byly způsobeny špatným hospodařením při provozování hostinské živnosti a tradičními ranními tiskovkami, ale na to už si taky nikdo nevzpomene.


V roce 2013 jsme měli dokonce předplacený nájem až do listopadu 2016. Když jsme to spočítali, vyšla nám z toho taková částka, za kterou by jsme mohli mít postavenou vlastní hospodu nebo hezký barák. Pan L. má termín pro vrácení všech peněz do 31.12.2015. Jestli nám je vrátí nebo ne, je jen čistě na něm. A kde na to vezme peníze? Mě se taky nikdo nezeptal, kde jsem si půjčil peníze na vyplacení jeho dluhů, aby hospodu nezabavil exekutor!


Na nemovitost mám aktuálně dva zájemce, kteří s největší pravděpodobností na moje doporučení nebudou pokračovat v provozování hostinské činnosti. Než poslouchat, že máme špatné pivo, že porušujeme nedašovské tradice pití vlastního alkoholu na hospodě, že peníze utěkají do Návojné apod, je lepší se hospody zbavit, než se snažit splatit všechny závazky a být na posměch poloviny Závrší.

 

Neustále si říkám- kde se bere v lidech ta závist, pomlouvačnost a to vše, co bere člověku tu chuť něco pro lidi udělat? Tuto otázku si kladu již dlouhé měsíce. Odpověď nechám na každém z vás.

 

Děkuji Všem za přečtení - Honza Šenkeřík

 

 

reklama