Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
neděle, 25 říjen 2015 08:50

Služby pro rodiny s dětmi na Valašskokloboucku

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – "Služby pro rodiny s dětmi na Valašskokloboucku" je název prospektu, který letos na podzim vydala kloboucká radnice. Na jednom místě najdou zájemci informace o nabídce služeb, provozní době a kontaktech na sociální organizace zabývající se pomocí hlavně dětem a jejich rodinám.


Dokument je k dispozici na odboru sociálních věcí Městského úřadu Valašské Klobouky a v centru sociálních služeb (ve dvoře šedé radniční budovy na náměstí). „Na setkání představitelů zlínských obcí ho obdrželi i starostové ORP Valašské Klobouky. Leták je určen pro pracovníky ve školství a zdravotnictví, ale hlavně pro širokou veřejnost,“ vysvětlila starostka Eliška Olšáková. „Seznam služeb má i elektronickou podobu a je zveřejněn na webu města,“ dodala starostka.

Seznam služeb

Orgán sociálně-právní ochrany dětí
Zajišťuje péči o hrožené, zneužívané a zanedbávané děti a poskytuje poradenství rodinám v tíživé životní situaci. Orgán funguje v rámci Městského úřadu Valašské Klobouky a občané ho najdou v přízemí šedé radniční budovy č. p. 177 na náměstí.

KamPak?
Nízkoprahové zařízení poskytuje ve Valašských Kloboukách a Slavičíně zázemí, podporu a kvalifikovanou odbornou pomoc dětem, dospívajícím a mladým dospělým, kteří se nachází v obtížné životní situaci. Kloboucká pobočka našla sídlo v Centru sociálních služeb Valašské Klobouky – nově zrekonstruovaném objektu ve dvoře šedé radniční budovy v centru města (č. p. 177).


Terénní asistenční služba
Služba poskytuje sociální služby rodinám s nezletilými dětmi v jejich přirozeném prostředí – u nich doma. Jejím posláním je podpora rodin v jejich úsilí zlepšit svůj život a vytvořit tak bezpečné prostředí pro zdárný vývoj dětí. Pracovnice terénní asistenční služby mají kancelář také v centru sociálních služeb.

Kaštánek
Rodinné centrum Kaštánek slouží rodinám s malými dětmi jako místo odpočinku, nabrání nových sil a inspirace. Slouží k nezávaznému setkávání rodin a svépomocných skupin, ale nabízí také odborné služby pro rodiče – výchovné a vzdělávací poradenství, logopedii, terapeutické konzultace, přednášky atd. Kaštánek sídlí ve Valašských Kloboukách v Kramolišově ulici.

Centrum poradenství
Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy, sídlící opět v Centru sociálních služeb Valašské Klobouky, je zaměřeno na pomoc rodinám i partnerům. Jejich těžké životní situace s nimi řeší mediátor a k dispozici je také pomoc psychologa.


Středisko rané péče Zlín
Raná péče je terénní sociální služba poskytovaná dítěti a rodičům dítěte ve věku od narození do 7 let, které je zdravotně postižené nebo jehož vývoj je ohrožen v důsledku nepříznivého zdravotního stavu. Služba zajíždí přímo ke klientům domů.

Centrum pro rodinu
Centrum pro rodinu Valašské Klobouky nabízí programy pro celé rodiny, kurzy snoubenců a manželů, kurzy přirozeného plánování rodičovství, setkání pro ženy, poradenství. Centrum sídlí v kaplance na valašskokloboucké faře.

Malenka
Rodinné a mateřské centrum Malenka sídlí v Brumově-Bylnici a nabízí pro děti a jejich rodiče volnočasový program.


„Vytvořený dokument budeme pravidelně kontrolovat a aktualizovat, aby se občané mohli na zveřejněné informace zcela spolehnout,“
přislíbila předsedkyně komise pro sociálně-právní ochranu dětí Markéta Šobáňová.

 

tz, Sandra Novotná Kollerová