Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
pondělí, 26 říjen 2015 22:09

Projekt „72 hodin“ v ZŠ Brumov-Bylnice

BRUMOV-BYLNICE - V pátek 9.10.2015 se třída 7.A ze ZŠ Brumov-Bylnice zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin, který připravila Česká rada dětí a mládeže. Téma letošního roku znělo „Zasaď strom (třeba se starostou) a nadechni se, jako se nadechli ti před Tebou“.


S panem starostou jsme zasadili dva stromy – jeřáb a javor. Sice při tom vydatně pršelo, ale nám to vůbec nevadilo. S úsměvem a písničkou na rtech jsme společnými silami oba stromy zasadili. Budeme doufat, že zapustí své kořeny a přinesou radost všem.


  další foto z akce ZDE


Součástí dne byly i aktivity, které jsme si připravili pro mladší spolužáky z 1. stupně ke Dni stromů. Děti si mohly vyzkoušet své znalosti, vědomosti či zručnost na několika stanovištích. Např. poznávaly plody, listy, kůru stromů, rozpoznávaly vůně čajů, vyplňovaly křížovky, v mikroskopech pozorovaly části rostlin, z listů, kaštanů a jiných plodů si vytvořily svého skřítka Listnáčka, v kouzelných sáčcích hmatem určovaly různé přírodniny, sestavily si dřevěnou horskou dráhu, seznámily se s nářadím a nástroji, kterými se zpracovává dřevo .....


Letošní projekt 72 hodin se nám opět vydařil, i když počasí příliš vstřícné nebylo. Všichni se už těšíme na ten příští.

 

tz. Mgr. Jana Černíčková + 7.A