Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
úterý, 17 listopad 2015 10:53

Domov pro seniory Loučka, příspěvková organizace

LOUČKA - Domov pro seniory Loučka poskytuje služby seniorům od 55 let, kteří nejsou schopni zajišťovat své základní potřeby ve svém domácím prostředí pro trvalé změny svého zdravotního stavu.


Náš domov nabízí velmi kvalitní podmínky pro prožití důstojného stáří. Snažíme se o to, aby si naši klienti udrželi fyzickou svěžest a psychickou pohodu, vzhledem ke svému věku, co nejdéle. Snažíme se pro naše obyvatele vytvářet příjemné prostředí a zajistit maximálně komplexní nabídku fyzioterapeutických, masérských kulturních a společenských služeb a s tím spojených aktivit. Naši klienti mohou denně využívat krásnou zahradu v areálu domova, bohatou nabídku knihovny, kuželky i pestrou nabídku kulturních a společenských akcí.


V areálu domova je možno využít i kapli. Jednou týdně je sloužena v naší kapli mše svatá. V našem Domově pro seniory Loučka nabízíme 115 míst v jedno, dvou a třílůžkových pokojích.

Součástí naší organizace je také Domov se zvláštním režimem Loučka. Je to samostatný čtyřpodlažní objekt, který je vybaven novým, moderním zařízením pokojů a všech společných prostor. V domově se zvláštním režimem je 37 pokojů s vlastním sociálním zařízením, rozhlasovou, televizní i internetovou přípojkou. V celém domově je zabezpečen bezbariérový přístup a pohyb imobilních klientů po celém areálu. Kapacita Domova je 47 klientů s chronickým duševním onemocněním. Prostřednictvím nabídky celodenních aktivit se snažíme pro naše obyvatele zabezpečit maximálně hodnotný kulturní, společenský i praktický život.


Součástí objektu je ruční dílna, nová tělocvična, knihovna a společenské prostory. V rámci možností a aktuálního zdravotního stavu pořádáme pro naše klienty hry, pracovní terapie, soutěže, plavání a řadu poznávacích i kulturních výletů a zájezdů. Všechny aktivity zabezpečuje zkušený zdravotnický, pečovatelský a výchovně nepedagogický personál. Maximálně se snažíme, aby naši klienti prožívali plnohodnotný a spokojený život i přes svoje zdravotní omezení.

Všem 162 klientům našeho zařízení jsou v pracovní dny k dispozici naše sociální pracovnice, anonymní schránky důvěry, ale samozřejmě i všichni ostatní zaměstnanci. Snažíme se tak neustále i na základě připomínek a dotazů zkvalitňovat naše služby pro maximální spokojenost všech klientů. Poskytování kvalitních služeb, spokojenost obyvatel a dobré jméno domova je pro nás základem pro pravidelné hodnocení.

Pokud budete v budoucnu mít chuť a čas, jste všemi zaměstnanci srdečně zváni prostřednictvím pravidelných dnů otevřených dveří k návštěvě našich zařízení. Budete u nás vždy srdečně vítáni.

 

Ing. Dalibor Maniš, MPA, ředitel DS Loučka

 


reklama