Reklama

13. 05. 2021

Dnes má svátek: Servác
úterý, 08 březen 2016 08:57

Zlínský kraj zveřejnil elektronickou příručku Rok včelaře

ZLÍNSKÝ KRAJ – Užitečného pomocníka pro začínající, ale i zkušenější včelaře připravil odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje.


Jde o příručku v elektronické podobě nazvanou Včelařův rok, která na více než 40 stranách nabízí řadu textů, tabulek a fotografií. K dispozici je volně na webových stránkách Zlínského kraje.

Včelařův rok seznamuje s historií včelaření v českých zemích, přináší přehled základních včelařských institucí a spolků působících v České republice i údaje o vývoji počtu včelařů, chovaných včelstev či výnosu medu a vosku ve Zlínském kraji v posledních letech.


Včelaři jistě ocení kapitolu věnovanou nejčastějším nemocem včel, ve které najdou informace o tom, jak těmto nemocem předcházet a jak je léčit. Pozornost je věnována také podrobné anatomii včely medonosné a popisu fungování včelího společenství. V části, která dala název celé příručce, jsou pak popsány činnosti a úkoly, na něž by se měl včelař zaměřit v jednotlivých měsících kalendářního roku.

 

příručka Rok včelaře ke stažení ZDE

 

tz, Jan Vandík
foto- Naše Valašsko info

 

reklama