Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pondělí, 06 listopad 2017 17:33

ZŠ Nedašov - Bible a my - výsledky školního kola

NEDAŠOV - Stejně jako v předchozích letech i letos se ZŠ v Nedašově zapojila do dějepisné soutěže Bible a My. Tato soutěž se pro ZŠ stává tradicí.


Ve druhé polovině měsíce října se žáci ze 4.-9. ročníku zúčastnili školního kola soutěže Bible a my. Tato soutěž má na ZŠ v Nedašově již několikaletou tradici a za všechny absolvované ročníky i krásná umístění. A to nejen na okresní úrovni, ale i na té celostátní. I když soutěž nese označení dějepisná, vždy se jí věnují v nepovinném předmětu Náboženství.

 


Úkolem soutěže je dětem přiblížit známé či méně známé události, osobnosti a příběhy obsažené v Písmu. Tuto skutečnost pro letošní školní rok rozhodně splnila III. kategorie. S tématem proroci Elijáš a Elíša se osmáci a deváťáci museli doslova poprat. Ne všechna témata a okruhy otázek jsou totiž v hodinách Náboženstvi zmiňována.


Ve všech třech kategoriích si se zadáním děti přesto poradily a postupujícími do okresního kola se stávají:

za I. kategorii:
Samuel Káňa (IV. B),
Marie Káňová (V. B),
Lukáš Vaněk (V. A).

za II. kategorii:
děvčata ze VII. A - Nikol Káňová, Anna Káňová a Eliška Nováková.

za III. kategorii:
Jan Podešť (VIII. A),
Hana Drcmanová (VIII. A),
Adéla Solařová (IX. B).

,,Všem soutěžícím děkujeme a přejeme úspěchy v dalším ročníku a postupujícím gratulujeme a doufáme v co nejlepší umístění v okresním kole. To se koná ve čtvrtek 30. 11. na církevní škole ve Zlíně," poděkovala  Mgr. Magdalena Naňáková a Mgr. Jana Šenkeříková, učitelky ZŠ Nedašov

 

-tz-

 


reklama