Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
pátek, 24 únor 2017 18:09

Lyžařský výcvik žáků ZŠ Vlachovice

VLACHOVICE - Ve dnech od 5. do 10. února 2017 se pod vedením p. Daňka a p. Macka uskutečnil lyžařský kurz žáků ZŠ Vlachovice.


Lyžařský výcvik probíhal ve SKI areálu Troják v Hostýnských vrších, kde se žáci sedmé třídy učili lyžařským dovednostem. Nádherně upravená sjezdovka a služby provozovatelů zajistily výborné podmínky pro výuku lyžování. Žáci se neučili jen praktickým dovednostem, ale během týdne absolvovali i několik přednášek zaměřených na teoretické znalosti v lyžování, dále dětský karneval, diskotéku, scénky na dané téma, soutěž „ stavby ze sněhu“, bowling.

další foto ZDE

 

Během pobytu bylo pro žáky připraveno několik soutěží ( závod ve slalomu, lyžařské dovednosti, scénky, soutěž masek, stavby ze sněhu, pořádek na pokojích, skokan kurzu – největší pokrok v lyžování apod.) , za které byli odměněni diplomy a věcnými cenami.


Ve čtvrtek nás navštívil pan farář P. ICLic. ThLic. František Cinciala, který pozdravil všechny účastníky a na chvíli zažil atmosféru lyžařského kurzu. Z jeho rukou žáci dostávali diplomy za jednotlivé soutěže. Všechny pochválil za jejich získané dovednosti v lyžování, za chování a aktivitu během pobytu. Přislíbil účast i v následujícím roce. Jeho návštěvy si velmi vážíme.


Lyžařský kurz splnil svůj účel. Všichni žáci zvládli dle svých možností základy techniky sjezdového lyžování a také prospěl k utužení třídního kolektivu.


Mgr. Petr Daněk – ředitel školy

 

 

reklama