Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
středa, 01 březen 2017 19:05

V ověřovací anketě dali lidé prioritu revitalizaci Luční

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Po celý únor mohli lidé v ověřovací anketě na webu města Valašské Klobouky rozhodovat o důležitosti deseti problémů, které vzešly z veřejného fóra Klobouky Vašima očima. Svůj názor vyjádřilo 691 hlasujících, kteří dali největší prioritu revitalizaci sídliště na ulici Luční. Tuto možnost zvolilo celkem 221 respondentů. Město se nyní na podněty zaměří a bude pracovat na jejich řešení.


„V ověřovací anketě nám lidé dali najevo, že revitalizace ulice Luční je pro ně nejdůležitější. Jako druhou nejzávažnější oblast svými 181 hlasy označili osvětu zaměřenou na kvalitu ovzduší, která taktéž vzbudila největší ohlas při veřejném fóru. Trojici naléhavých problémů pak uzavíralo řešení parkování a dopravy u polikliniky, pro něž hlasovalo 144 lidí,“ pověděl k výsledku ankety Martin Janík, místostarosta a koordinátor projektu Zdravé město.

Zpětná vazba od veřejnosti je přitom nesmírně cenná. „Je velmi dobře, že město zná priority svých občanů a ví, jakou důležitost jednotlivým záměrům přiřazují, protože pak může daleko lépe zacílit své rozvojové aktivity. Samozřejmě to ale neznamená, že bychom se orientovali pouze na tři největší problémy, zabývat se budeme celou desítkou podnětů, tak jak je navrhli a zvolili účastníci fóra,“ dodal.

První problematikou, která by se mohla dočkat řešení, by přitom mohla být právě občany vyzdvižená dopravní situace u polikliniky. Aktuálně se již připravuje projektová dokumentace pro nová parkovací místa před tamní lékárnou.


Výsledky ověřovací ankety veřejného fóra Klobouky Vašima očima:

Revitalizace Luční (221)
Osvěta zaměřená na kvalitu ovzduší (181)
Řešení parkování a dopravy u polikliniky (144)
Řešení elevace hlediště a sezení v KD (41)
Zavedení objednacího systému u lékařů (33)
Výkup pozemků v průmyslové zóně (19)
Spolupráce města při rekonstrukci Sokolovny (17)
Zdravé stravování ve školství (16)
Propagace řemesel na ZŠ (10)
Rozvoj farmářských trhů (9)

 

 -tz-