Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
středa, 22 březen 2017 14:36

V krajském kole soutěže Zlatý erb letos zvítězily Vsetín, Horní Lhota a Valašské Klobouky

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ocenění zástupcům měst a obcí, které se nejvýše umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, byla 22.3. slavnostně předána v sídle Zlínského kraje.


V kategorii měst zvítězil Vsetín, mezi obcemi se z prvenství radovala Horní Lhota, cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Valašských Klobouk. Všichni tři vítězové postupují do celostátního kola soutěže. Za Zlínský kraj přišel oceněným pogratulovat radní Petr Gazdík, který byl předsedou krajské odborné poroty.

„Vybrat z nabídky webových stránek ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché, neboť se ukázalo, že všichni přihlášení naplno využívají možností, které jim skýtají nové formy komunikace směrem k veřejnosti, a umějí s těmito moderními nástroji velmi dobře pracovat. Vytvořit kvalitní webové stránky a zejména pak udržovat jejich chod a neustále je naplňovat aktuálními informacemi však není nic jednoduchého, a proto bych chtěl velmi poděkovat všem, kdo mají tuto činnost v našich městech a obcích na starost a často se jí věnují i nad rámec svých pracovních povinností,“ uvedl Petr Gazdík

1. Valašské Klobouky: Pocitová mapa města


Soutěž Zlatý erb organizuje ve spolupráci s jednotlivými kraji a dalšími partnery spolek Český zavináč. V kategorii nejlepších webových stránek měst a obcí hodnotí odborná porota v krajském kole například zveřejňování povinných základních i rozšiřujících informací, stejně jako doporučených a doplňkových informací, dále úřední desku, ovládání a přehlednost webu, jeho výtvarné zpracování či podporu zobrazení na mobilních zařízeních. V rámci kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba jsou hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení.

Soutěže se aktivně účastní obce a města z celé České republiky. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %.

Ve Zlínském kraji bylo do soutěže přihlášeno celkem 29 webových stránek měst a obcí a 23 elektronických služeb, což je v přepočtu na celkový počet měst a obcí v kraji (307) nejvyšší účast ze všech krajů. Pokud započítáme i čtvrtou kategorii (nejlepší web s turistickou prezentací), která bude hodnocena pouze na celostátní úrovni, bylo celkově ve Zlínském kraji přihlášeno 61 projektů. V této čtvrté kategorii uspěly z přihlášených projektů ze Zlínského kraje dva, které se budou ucházet o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.

Výsledků celostátního kola ve všech kategoriích soutěže budou slavnostně vyhlášeny na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 3. dubna.


Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2017


Nejlepší webová stránka města
1. Vsetín
2. Holešov
3. Rožnov pod Radhoštěm

Nejlepší webová stránka obce
1. Horní Lhota
2. Roštění
3. Vigantice

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba
1. Valašské Klobouky: Pocitová mapa města
2. Uherský Brod: ZÁVADY.UB - hlášení závad a poruch
3. Dolní Lhota: SMS Infokanál

 

-tz-
foto - Krajský úřad Zlínského kraje

 reklama