Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
středa, 03 květen 2017 00:09

"Hurvínkem" z Bylnice do Mutěnic

BRUMOV-BYLNICE - Přinášíme popis zajímavé akce, která se konala v sobotu 29.4.2017. Cesta vlakem "Hurvínkem" z roku 1951 z Bylnice do Mutěnic.


,,Chtěl bych se s Vámi podělit o kulturní událost, která se konala v sobotu 29.4.2017. Akce měla název "1. expedice s Hurvínkem". Rodák z Brumova-Bylnice a milovník vlaků Zdeněk Ptáček se ujal naplánování této expedice a sestavil celodenní program. Této expedice se mimo jiné zúčastnil i nejmladší syn Ludvíka Vaculíka - Jan Vaculík. Součástí programu byla cesta vlakem "Hurvínkem" z roku 1951 z Bylnice do Mutěnic. V Mutěnicích jsme měli zajištěnou prohlídku muzea vinařství a myslivosti a degustaci vína ve vinařství Jarošek.

  Již po cestě tam, shodou okolností, napadlo účastníka této expedice Jiřího Miklase (bývalý výpravčí ČD Brumov-Bylnice), že bychom po cestě zpět mohli zastavit na místě vlakové tragédie (více o vlakovém neštestí najdete ZDE), která se stala právě před 60 lety s tímto typem vlaku. Na místo tragédie jsme se dostali ve 22:00 hod, kde jsme zapálili svíčky a uctili památku zesnulých. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit celé této povedené akce, která měla symbolické zakončení," popsal akci Lukáš Juřica z Brumova.

 

-red-

 


reklama