Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
pondělí, 08 květen 2017 10:13

GJP Slavičín, dlouhodobě patří mezi nejlépe hodnocené školy v kraji, příprava na rozsáhlou rekonstrukci

SLAVIČÍN - Budova GJP Slavičín se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci elektrorozvodů, topení, vodovodů a odpadů za více jak 10 mil. Kč.


O provozním zabezpečení výuky bude škola žáky a rodiče informovat v průběhu května. Další navazující akci za 20 mil – půdní vestavba odborných učeben na gymnáziu v hodnocení IROP dosáhla plný počet bodů a byla vybrána k financování. Za investicemi stojí především vynikající úspěchy žáků nejenom gymnazistů v hodnocení úspěšnosti MŠMT (každým rokem vyhlašuje tzv. program Excelence, ve kterém hodnotí střední školy za úspěchy v krajských, celostátních a mezinárodních soutěžích. Za poslední roky bylo z MŠMT naší škole přiděleno za školní rok 2012-13 celkem 4,4 bodů, 2013-2014 celkem 5,6 bodů, 2014-15 7,4 bodů. V roce 2015-16 jsme získali 11 bodů.


Tyto absolutní hodnoty řadí dlouhodobě naši školu mezi nejlepší v kraji (info ZDE), kde údaje a úspěšnost jsou přepočteny na finanční odměny učitelům.


Vynikající úspěchy mají i žáci SOŠ – instalatér Karel Solař reprezentoval Zlínský kraj v celostátním kole instalatérů a spolu s instalatéry z Otrokovic získal 2. místo v republice. Obráběči kovů Petr Častulík a Jakub Vizvári se účastnili po vítězství v kraji celostátního kola, kde úspěšně reprezentovali nejenom školu, ale celý region.


velký úspěch Karla Solaře (třetí zprava)

 

 

,,Každá škola je živým organizmem, a tedy originálem, často se lišící ve funkci. Při vzdělávání však všichni učitelé musíme skrze své předměty vést děti alespoň k těmto cílům: schopnost žáka se o sebe v životě poctivě postarat a celoživotně se vzdělávat (pokud je zdravý), být schopný zodpovědně plnit dohodnutá a stanovená pravidla, schopnost pomáhat a být prospěšný druhým (pokud je to v jeho možnostech), také schopnost školy napomáhat ve výchově rodičům. Nutnou podmínkou je obyčejná lidská potřeba žáka „cítit se ve škole dobře“, uvedl ředitel školy Josef Maryáš.

 

-tz-

 

reklama