Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
pondělí, 15 květen 2017 19:21

Kloboučtí mladí zdravotníci ve Zlíně slavili úspěchy

ZLÍN - Ve čtvrtek 11. května soutěžili mladí zdravotníci z Valašských Klobouk v krajském městě Zlín, kde se konal první ročník Memoriálu Vlasty Francové.


Na tuto soutěž se sjelo celkem 20 hlídek z celého Zlínského kraje, Valašské Klobouky reprezentovaly dvě hlídky. Akce probíhala v centru Zlína a to na Náměstí Míru a ve dvou přilehlých parcích – v parku Svobody a Komenského, kde bylo připraveno několik stanovišť, na kterých musely hlídky postupně ukázat svůj um a znalosti při řešení složitých situací, ke kterým patřilo například ošetření po pádu z koně, osoby s epileptickým záchvatem či zajištění první pomoci člověku, který je pod vlivem alkoholu a drog. Samozřejmě nechyběly úkoly z obvazové techniky a přenos zraněných.

 

„Musím pochválit všechny soutěžící, ukázali, co umí, a rozdíly na stupních vítězů byly minimální. Úkoly byly náročné a porota velmi přísná, neodpustila sebemenší zaváhání,“ okomentovala čtvrteční zlínské klání Ludmila Šulcová. A také dodala, že organizátoři memoriál perfektně připravili, jednotlivá stanoviště byla naprosto reálná a kromě znalosti první pomoci se musely děti vypořádat i s otázkami z dopravní výchovy.

Klobučané opět zúročili své znalosti a dovednosti, ukázali, že jsou perfektně sehraným týmem, který dokáže pracovat a nezalekne se i těch nejsložitějších úkolů. V celkovém hodnocení obsadila kloboucká hlídka 1. stupně ve složení Alexandra Cahlová, Eliška Švachová, Lucie Mikulčíková, Lucie Manová a Václav Kocourek třetí místo. O stupínek výše, tedy na druhém místě se umístila hlídka 2. stupně ve složení Bára Řepová, Jana Česneková, Anna Dorňáková, Nikola Šerá a Filip Janík.

Našim šikovným mladým zdravotníkům blahopřejeme k velkému úspěchu.

 

Eva Fialová, MS ČČK Valašské Klobouky