Reklama

15. 01. 2021

Dnes má svátek: Alice
středa, 17 květen 2017 07:28

Ohlédnutí za Klobuckým hrbem

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V neděli 14. května 2017 se za krásného téměř letního počasí konal druhý ročník běhu do vrchu Klobucký hrb, jehož pořadatelem byl Klub lyžařů Valašské Klobouky.


Nejdříve své síly poměřily děti, kterých se na start postavily téměř tři desítky, z toho 14 předškoláků. Podle věku byly rozděleny do sedmi kategorií. Pro dětský závod byla vytyčena trať v areálu Pechancových lůk u spodní stanice lyžařského vleku. Okruh v délce 200 m běželi naši nejmenší závodníci jednou, nejstarší děti oběhly okruh čtyřikrát a skoro mládežníci vyběhli HOBBY trať.

Alice Zvonková, 1.místo (foto- Jan Švehlík)


Náš obdiv patří především třem nejmladším děvčatům, která v letošním roce oslaví své teprve třetí narozeniny, a která se hrdinně poprala s 200 metrovým okruhem. Nejrychlejší byla Alice Zvonková, na druhém místě se umístila Lenka Latináková a jako třetí doběhla Laura Červenková. Je třeba ale zmínit i úplně nejmladší běžkyni Ninu Zvonkovou, která na svém narozeninovém dortu sfoukla teprve dvě svíčky.

1. místo, Alice Zvonková, 2. místo Lenka Latináková, 3.místo Laura ČervenkováDo hlavního závodu se přihlásilo 59 závodníků v šesti kategoriích. Běžci si mohli vybrat mezi žlutou tratí „hobby“ o délce 1 400 m s převýšením 135 m a červenou hlavní tratí o délce 2 900 m s převýšením 244 m s cílem na Jelenovské. Účastníci vybíhali v intervalech 30 sekund od spodní stanice vleku. Nejrychlejší „hobík“ protnul pomyslnou cílovou pásku v čase 8 minut 20 sekund. Nejrychlejší muž v hlavním závodě Milan Plevák z BK Lysá pod Makytou potřeboval pouhých 15 minut na to, aby vyběhl z Pechancových lůk na vrchol Jelenovské.


další foto najdete ZDECelé nedělní dopoledne se neslo v příjemné atmosféře, kterou vytvořili především všichni malí i velcí závodníci, rodiče dětí a také mnozí návštěvníci. K rozptýlení závodní nervozity přispěl i tak trošku recesistický souboj dvou pejsků, kteří se svými páníčky oběhli jeden závodní okruh.


Klub lyžařů děkuje všem, kteří závodili i povzbuzovali, městu Valašské Klobouky a starostce Elišce Olšákové, která přišla závod podpořit a v neposlední řadě velké díky patří i Jaroslavu Balouškovi. Doufáme, že příští ročník Klobuckého hrbu bude alespoň tak skvělý, jako ten letošní.


Odkaz na výsledkovou listinu hlavního závodu ZDE

 

tz, Klub lyžařů Valašské Klobouky

 

reklama