Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
pátek, 09 červen 2017 22:28

Mažoretky z Brumova-Bylnice v Praze

PRAHA - Dne 23. 4. 2017 se děvčata, která navštěvují kroužek mažoretek v DDM Brumov-Bylnice, zúčastnila soutěže Děti fitness v Otrokovicích. Zde si ze semifinálového kola odvezla domů krásné 1.místo, čímž si vybojovala postup do finále. To se konalo dne 3.6.2017 v Praze.


,,V tomto školním roce jsme se zúčastnily pouze 2 soutěží a následoval hned postup do finále, což je to úžasný pocit. Do Prahy jsme jely s holkama už v pátek ráno. Hned po příjezdu jsme se ubytovaly a šly na společnou procházku po městě. Vyjely jsme lanovkou na Petřín, kde se holky podívaly do zrcadlového bludiště a na rozhlednu. Odsud jsme sešly dolů směrem na Staroměstské náměstí, Karlův most, Václavské náměstí a konec naší trasy byl u Orloje. Jelikož byla děvčata v Praze poprvé, prohlídka Prahy a následná projížďka metrem se jim moc líbila.


V sobotu nastal očekávaný den D. Hned ráno jsme zamířily do Paláce Lucerna, kde se konalo finále. Byl to veliký den pro všechny. Po příchodu do Lucerny nás všechny zaujala krása a tajuplnost budovy. Tuto sobotu soutěžily pouze mažoretky a to na úrovni hobby nebo professional. Holky byly v kategorii hobby, jelikož trénujeme jednou týdně. V šatně jsme se na naše vystoupení pečlivě připravily. Poté jsme se šly nachystat na nástup. Holky byly malinko nervózní, ale po nástupu na jeviště to ze všech opadlo a svojí odtančenou sestavou Barbie svět ohromily diváky i porotu.


Porota byla složena z odborníků a lektorů tance pro mažoretky. Rodiče a příbuzní podporovali a povzbuzovali holky po celou dobu vystoupení na velké scéně. V naší věkové kategorii byla děvčata nejmladší. Ve finále jsme se umístily na krásném 8.místě. Po vyhlášení následoval průvod Mia Parade. V čele s hudební kapelou za níž se postupně řadilo všech 77 týmů mažoretek, ať už z kategorie hobby nebo professional. Trasa průvodu byla: Palác Lucerna – Václavské náměstí – 28.října – Jungmannova – Jungmannovo náměstí – Václavské náměstí – Palác Lucerna. Průvod se holkám líbil, hlavně to, že byly středem pozornosti všech okolních lidí a všichni je točili a povzbuzovali. Na finále vystupovala N. Beňová, K. Bubláková, I. Drobilíková, A. Haragová, L. Hořáková, A. Janáčková, A. Křeková, Š. Měšťánková, N. Mikušková, N. Rajznauerová, L. Skye Lewis, V. Sopková, D. Strnadová, K. Strnadová, S. Šánková.


V závěru bych chtěla děvčatům poděkovat za skvěle strávený víkend a super vystoupení, které jsme si všichni moc užili. Věřím, že jsme si všichni domů odvezli spoustu zážitků. Děkuji i rodičům za skvělou podporu a doprovod. Těším se na naši další spolupráci.


A především děkujeme všem sponzorům, bez niž by byla účast ve finále mnohem náročnější. Město Brumov-Bylnice, SRPŠ, Vodo-toto-plyn Šenkeřík, TRYON Brumov-Bylnice, Elseremo, EC-TECH, CEBES, BSV, Barvy-laky, Drogerie Jedlička, TNZ, Dřevovýroba, Obuv-textil TARABUS, Točená zmrzlina Brumov, P. Smetanová,".


Klára Trčková- vedoucí kroužku mažoretek
foto- mažoretky B-B