Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
pondělí, 12 červen 2017 18:39

Ocenění pro Mgr. Jiřího Dohnala, učitele ZŠ Valašské Klobouky

ZLÍN – Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence a žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy a výjimečné činy se 12.6.2017 uskutečnilo v sídle Zlínského kraje za účasti hejtmana Jiřího Čunka, radního pro školství Petra Gazdíka, statutárního náměstka hejtmana Jiřího Sukopa, náměstka Pavla Botka, radní Michaely Blahové a dalších představitelů kraje, města a školských organizací.


Na přelomu března a dubna letošního roku vyzval Zlínský kraj pedagogickou i nepedagogickou veřejnost k předkládání nominací na dva druhy vyznamenání: na Ocenění školních metodiků prevence Zlínského kraje a na Ocenění žáků Zlínského kraje. Ze zaslaných nominací bylo vybráno 13 školních metodiků prevence a 7 žáků ze základních a středních škol z území Zlínského kraje.

„Chceme poděkovat pedagogickým pracovníkům za jejich kvalitní práci v oblasti prevence rizikového chování a také žákům, kteří dosáhli pozoruhodných úspěchů v mimoškolní činnosti, ať už v oblasti humanitní, přírodovědné, technické nebo odborné, umělecké či sportovní. Zvláštní pozornost si zaslouží letošní ocenění za mimořádný čin – záchranu života," řekl radní pro školství Petr Gazdík.

Toto ocenění za statečné a rozhodné jednání převzali Radim Voňka z Gymnázia Kroměříž a Marek Dostálek ze Střední škola filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně, kteří během dubnové noci zahlédli u čerpací stanice, jak přes silnici běží mladík v plamenech.Okamžitě zastavili a snažili se ho uhasit, poté mu strhli zbytky ohořelého oblečení, položili ho do stabilizované polohy, poskytli první pomoc a zavolali sanitku. Do jejího příjezdu Radim držel mladíka, který byl v šoku, na zemi a snažil se ho uklidnit. Následně byl mladík převezen helikoptérou na popáleninové oddělení do nemocnice.

 

Mgr. Jiří Dohnal, Základní škola Valašské Klobouky

 

Ocenění pro metodiky prevence získali:

1. Mgr. Jiřina Datinská, Základní škola Šumice, okres Uherské Hradiště

2. Mgr. Jiří Dohnal, Základní škola Valašské Klobouky
Učitel dějepisu a tělocviku, absolvoval specializační studium. Vyniká profesními i lidskými kvalitami, mezi žáky i kolegy oblíbený, přátelský, ochotný. Spolupráce s vedením školy, výchovnými poradci a dalšími subjekty. Účast na seminářích, předávání informací, podílí se na realizaci nejenom preventivních akcí. Shromažďuje a analyzuje podněty se Schránky důvěry. Shromažďuje informace a kontakty o institucích nabízejících preventivní programy, volnočasové aktivity, vede řadu kroužků. Provádí mapování rizikového chování ve škole, pomáhá při řešení rizikových problémů. Jeho zásluhou je ve škole navozeno klidné a bezpečné klima. Mezi jeho zájmy patří kondiční běh, kolektivní sporty, turistika, tanec. Jeho osobní motto zní: pohyb je nejlepším diagnostickým nástrojem i prostředkem prevence pro současnou generaci mládeže.

 

3. Mgr. Denisa Gbelcová, Základní škola Luhačovice
4. Robert Kopp, Dětský domov Kroměříž
5. Bc. Sylva Máčalová, Střední škola oděvní a služeb Vizovice
6. Mgr. Monika Mahdalová, Základní škola a Mateřská škola Prakšice
7. Mgr. Yveta Michalcová, Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského Nivnice
8. Mgr. Marie Ponížilová, Základní škola Lukov, příspěvková organizace
9. Mgr. Kateřina Potůčková, Základní umělecká škola Zlín
10. Mgr. Jana Skříčková, Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola Uherské Hradiště
11. Miluše Sucháčková, Základní škola Francova Lhota
12. Mgr. Libor Vakrčka, Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín
13. Mgr. Julie Zrnová, Základní škola a Mateřská škola Kroměříž, F. Vančury

 

-tz-
foto- archiv Krajský úřad Zlínského kraje

 


reklama