Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
sobota, 17 červen 2017 10:38

Přepadení parního vlaku, který veze vojska na frontu....

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Děj programu se přenese do válečných let první světové války, konkrétně do roku 1915. Zlatým hřebem bude parní vlak, který poveze rakousko-uherská vojska na frontu. Vlak bude však při své zastávce přepaden a strhne se o něj boj...

 

Spolek Jižní Valašsko každoročně pořádá historické akce. V letošním roce máme v plánu uspořádat kulturně-historickou podívanou na místním valašskoklobouckém nádraží. Děj programu se přenese do válečných let první světové války, konkrétně do roku 1915, na východní frontu. Zlatým hřebem akce bude parní vlak, který poveze rakousko-uherská vojska na frontu. Vlak bude však při své zastávce přepaden ruskými vojsky a strhne se boj o samotný vlak. Program bude doplněn stylovým jarmarkem, atrakcemi pro děti i dospělé, ukázkou rakousko-uherského četnictva, lazaretu, kuchyně a dokonce i ruského nevěstince. Můžete se těšit na celou řadu historických uniforem, využít stylový fotokoutek, nebo si nechat vyrobit historické doklady platící na území monarchie.

 

Akce se bude konat v sobotu 22. července 2017 od 9 do 19 hodin. Všichni jste srdečně zváni. Dojděte prožít jednu letní sobotu netradičně. Parní vlak bude na stanicích Valašské Meziříčí, Vsetín, Horní Lideč a Bylnice zastavovat a přibírat cestou případné zájemce. Lístky se budou prodávat ve vlaku. Prozatím nemáme ještě dané časy příjezdů vlaku do jednotlivých stanic, tak je ještě neuveřejňujeme. Časy budou uveřejněny jednak na internetu a jednak na stylových plakátech, jehož podobu Vám ukazujeme.

Akce je poměrně nákladná, proto budeme rádi, pokud se najde kdokoliv, co by nám chtěl na akci sponzorsky pomoci. Jeho případné logo a jméno bude uveřejněno na našem plakátu a webu, kde nás také můžete sledovat.

Pokud budete mít zájem nám pomoci nebo budete chtít znát více informací, kontaktujte mne na mém FB profilu ZDE nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Miroslav Maňas, spolek Jižní Valašsko

 

 


reklama