Reklama

20. 01. 2021

Dnes má svátek: Ilona
neděle, 25 červen 2017 11:46

Olympijský běh ve Valašských Kloboukách přilákal víc než 200 běžců

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Ve středu 21. června 2017 se uskutečnil ve sportovním areálu TJ Spartak Valašské Klobouky již třetí ročník běžeckého závodu s charitativním podtextem „T-Mobile Olympijský běh“.


Počasí opět nezklamalo a tak mohli pořadatelé z řad místních nadšenců přivítat na startu jednotlivých běžeckých závodů na více než 200 sportovců ze všech věkových kategorií.

Pro nejmenší – předškolní děti ve věku do šesti let, byla připravena trať na 100 m. Pro účastnickou „olympijskou“ medaili si doběhlo přes padesát malých běžců. Další mládežnické kategorie v bězích na 400 a 1000 m byly obsazeny podobně a konkurence kvalitních a dobře připravených atletů nahrávala kvalitním výkonům. Na předních příčkách zejména vynikala početná slovenská výprava „BK Lysá pod Makytou“, která společně s dalšími zástupci z řad dospělých, udělila tomuto běžeckému podniku „punc“ mezinárodních závodů.

další foto najdete ZDE (foto - Martin Dohnal)

 

V 17 hodin byl zahájen závod starších dětí na tři kilometry, kterého se zúčastnilo 25 odvážlivců. Trať, kopírující polovici toku říčky Klobučky, zdolal nejrychleji bývalý žák FK Jablonec nad Nisou Martin Hamada v čase 10:30. Následován byl duem slovenskými reprezentantů - bratry Tomášem a Adamem Janičkovými. Mezi dívkami zvítězila domácí běžecká naděje Eva Hermannová.

Několik minut po 18 hodině byl odstartován hlavní závod Olympijského běhu na pět kilometrů. S teplým počasím a tratí se stometrovým převýšením se přišlo poprat 79 běžců z širokého okolí Valašských Klobouk. Tuto trať, stejně jako vloni, ovládl slovenský běžec Milan Plevak, který zvítězil v čase 19:49. Mezi ženami pak dominovala Adéla Maňáková z Horního Lidče, která pokořila pětikilometrovou vzdálenost v rekordním čase 24:23.

Sportovní část programu a celkové výsledky však nejsou v Olympijském běhu tím nejpodstatnějším. Naprostá většina sportovců, která zamířila na tuto akci, přišla pouze podpořit ušlechtilou myšlenku solidarity s fyzicky a sociálně handicapovanými mladými sportovci, které Český olympijský výbor podpoří právě ze startovného a dalších dobrovolných příspěvků vybraných na této akci.

Nutno ještě poděkovat celému organizačnímu týmu a sponzorům, bez kterých by se další ročník Olympijského běhu ve Valašských Kloboukách zorganizovat nepodařilo: Městu Valašské Klobuky, firmám Ritter, Wastex, Potravinám Petr Macháč, Potravinám Jolana Trnavská, Tomáš Lysáček ,VKS s.r.o a také SDH Valašské Klobouky za příjemnou sprchu přímo na trati.

Za organizační tým
Jiří Dohnal