Reklama

17. 01. 2021

Dnes má svátek: Drahoslav
úterý, 04 červenec 2017 00:25

Rušné stavební prázdniny na gymnáziu ve Slavičíně

SLAVIČÍN - Přestože učitelům i žákům začaly zasloužené prázdniny, budova gymnázia je v plné stavebním ruchu.


Probíhá kompletní rekonstrukce vodovodních, elektrických, odpadních rozvodů za více jak 10 mil Kč. Navíc dlouhodobě připravovanému projektu ředitelem školy „Půdní vestavba“ v IROP byl vydán schvalovací právní akt. Celkové náklady jsou u Půdní vestavby 20 mil Kč a již nic nebrání k jejímu zahájení.


Další projekt spolupráce SR-ČR s SOŠ Dubnica nad Váhom za 218 tisíc euro byl také schválen a od září nejenom, že vznikne zcela nový interiér gymnázia, ale škola bude nakupovat množství pomůcek do automatizace, robotizace, 3D scaner, roboty, 20 počítačů, sw a další pomůcky.

„Tyto aktivity jsou pouze podmínky nutné, nejdůležitější je, že chceme studenty vést ke kultivovanosti, schopnosti slušně komunikovat, klást otázky, umět experimentovat, tvořit, rozhodovat se a pomáhat. Také učíme studenty nehledat viníky za své neúspěchy u jiných, ale na prvním místě u sebe a ukazujeme jim, že také emoční inteligence je nepostradatelná pro uplatnění v profesním i osobním životě. Musíme se snažit být pro ně přirozenou, nikoliv vynucenou autoritou. To vše je nesmírně náročné, a proto děkuji všem zaměstnancům naší školy, kteří si tyto budoucí potřeby dětí uvědomují“ uvedl  Josef Maryáš, ředitel GJP a SOŠ Slavičín