Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pátek, 06 červenec 2018 20:50

Den plný adrenalinu a VAŠE POMOC..To bude BMX Charity Jam IX

BRUMOV-BYLNICE - Už tuto sobotu, 7.7.2018, se na Vás těšíme v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici, kde se uskuteční devátý sportovně-charitativní závod BMX Charity Jam. I letos se můžete těšit na pořádný adrenalin, emocemi nabitý zážitek, a hlavně dobrý pocit, že i Vy jste mohli pomáhat s námi.


Každým rokem se Charity Jam posouvá vzhůru a pořadatelé mají stále vyšší a vyšší cíle. Charity Jam se řadí mezi největší závody celé České a Slovenské republiky. Každým rokem se úroveň akce zvyšuje a všichni věří, že se za pár let stane největší BMX/MTB akcí u nás.

Místostarosta Brumova-Bylnice Václav Bližňák a jedna z pořadatelek Nikola Vilímková (2015)


Minulý ročník byl neskutečný. Pomohli jste nám dosáhnout rekordní částky v historii BMX Charity Jamu, a to 170 596 Kč. Přípravy na letošní ročník byly náročnější než ty předchozí. Nahromadilo se nám spoustu žádostí o pomoc a my jsme z nich museli vybrat jen některé děti, kterým pomůžeme. To je na BMX Charity Jamu asi to nejtěžší, protože jednou volbou rozhodujeme o osudu několika rodin. Nejraději bychom pomohli všem, ale to bohužel zatím nedokážeme.


Celý výtěžek z letošního ročníku poputuje na podporu následujících dětí a jejich rodin:

Eliška, 2,5 roku (Uherské Hradiště)
Už krátce po narození bylo Elišce diagnostikováno závažné svalové onemocnění, v jehož důsledku sama nezvládala jednu ze tří základních životních funkcí – dýchání. Od té doby jí s ním pomáhá plicní ventilátor. Eliška se svou závažnou nemocí bojuje jako lvice a především díky rehabilitacím, na které dojíždí čtyřikrát týdně, dělá značné pokroky. Výtěžek z akce pomůže Eliščině mamince Marianě pokrýt výdaje na rehabilitace, které nehradí zdravotní pojišťovna a doplatek na vertikalizační stojan. Ráda by také Elišce dopřála léčebný pobyt v rehabilitačním centru Adeli.

Ládík, 10 let (Valašské Klobouky)
Ládík trpí dětskou mozkovou obrnou, ze které v jeho případě vyplývá lezionální epilepsie, centrální hypotomický syndrom (ochabnutí svalstva) a hluboká mentální retardace. Ačkoli je kvůli komplikované diagnóze Ládíkova prognóza velmi špatná, nepřestává společně s rodiči a bráškou Pavlem bojovat za lepší zítřky. Finanční výtěžek bude použit na výlohy spojené s Ládíkovou rehabilitací a na speciální sedací zařízení do školy.

Trojčata Vojta, Davídek a Olda, 15 let (Újezd u Brna)
Vojta, Davídek a Olda se mamince Aleně narodili už v 7. měsíci těhotenství. Všichni kluci trpí spastickou formou dětské mozkové obrny a svaly v jejich končetinách napínají křeče. Mají problémy se zrakem (Davídek nevidí vůbec), navíc je trápí epileptické záchvaty. Bráškové se nedokážou postavit a neumějí mluvit. Výtěžek z akce pomůže mamince Aleně pokrýt výdaje na rehabilitace a terapeutické pomůcky.

 
Charity Jam podpoří taktéž kulturista z Brumova-Bylnice Petr Macek, který se pokusí o český rekord. Více info přímo od Petra. ,,Dostal jsem 30ti minutový prostor k tomu, abych se pokusil vytvořit oficiální český rekord v maximálním počtu dřepů s činkou na zádech o váze rovnající se mé tělesné hmotnosti. Tímto bych Vás chtěl všechny pozvat, požádat o vyhecování, vyburcování k co největšímu číslu. Za každý dřep věnuji 10Kč na charitativní sbírku. Dám do toho vše a věřím, že to může být pro mnohé z Vás zajímavá podívaná! Čas mého pokusu začíná v 16:00 hod.," uvedl Petr Macek.

Místostarosta Brumova-Bylnice Václav Bližňák a jedna z pořadatelek Nikola Vilímková (2016)

 
BMX Charity Jam
Podpořme společně ty, kteří to nejvíce potřebují - ať už účastí na akci, darovaným úsměvem, jakýmkoliv finančním příspěvkem do našich pokladniček nebo zakoupením předmětů s logem Charity Jamu. Každá pomoc se počítá! Odměnou nám bude jedinečný hřejivý pocit... A co je víc? Charity Jam je tradičně pod záštitou pana místostarosty B-B Václava Bližňáka, který dohlíží na veškeré finanční transakce.


Pomáhejte s námi.
Za tým BMX Charity Jamu, Nikola Vilímková

 

reklama