Vytisknout tuto stránku
pondělí, 10 červenec 2017 11:00

Národní výstava Má vlast cestami proměn bude k vidění v Kloboukách

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zahrada Bratmannovy vily, dnešního sídla Základní umělecké školy Valašské Klobouky, se stane na necelý měsíc dějištěm národní expozice Má vlast cestami proměn.


Výstava zobrazuje obnovy a oživení nejrůznějších míst naší republiky, ať už se jedná o historické stavby, veřejná prostranství nebo zapomenutá zákoutí v přírodě. Výstavní panely putují po vlastech českých a jejich kloboucké zastavení bude uvedeno vernisáží v úterý 11. července v 18 hodin. K vidění zde budou realizace z Jihomoravského a Zlínského kraje.

 

„Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině, zvaných také brownfields. Je mimořádně inspirující, jak dokáže vzedmutí vlny spolupráce a odhodlání dopomoci k tomu, aby se chátrající stavby změnily v důstojné objekty a veřejný prostor našel svou novou tvář,“ uvedla starostka města Eliška Olšáková.

Lidé si mohou výstavu přicházet prohlédnout do 6. srpna, a to denně od 9 do 19 hodin. „Díky dobré spolupráci s vedením školy však zahrada Bratmannovy vily zůstane otevřena až do konce letních prázdnin. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat atmosféru tohoto jedinečného klidového prostoru v centru města i v dalších dnech,“ zmínil Martin Janík, místostarosta města.

„Původně měla být výstava v areálu Valašskoklobouckého podnikatelského centra, které takovou proměnou v minulosti prošlo. S ohledem na probíhající akce Klobuckého kulturního léta a prostorové možnosti nádvoří inkubátoru jsme se ale nakonec rozhodli umístit ji do parku základní umělecké školy, který by se snad v budoucnosti mohl takové proměny též dočkat,“ podotkl Petr Kozel z Valašskoklobouckého podnikatelského centra, který výstavu pro naše město zajistil.

 

-tz-