Reklama

20. 01. 2021

Dnes má svátek: Ilona
pátek, 04 srpen 2017 06:29

Lidé mohou dostat rady ohledně čerpání dotací na fotovoltaiku

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Program Nová zelená úsporám aktuálně umožňuje žadatelům čerpání dotací na instalaci solárních systémů, které využívají slunečního záření k výrobě elektrické energie i k ohřevu vody.


Dotací ve výši 35 až 100 tisíc může být podpořen fotovoltaický systém určený k pokrytí spotřeby energie uvnitř budovy. Fotovoltaické elektrárny s akumulací přebytků do vody nebo do baterií pak mohou podle parametrů získat podporu 60 až 155 tisíc. Pro informace o dotačním programu se mohou zájemci obracet na Centrum společných služeb, které v rámci mikroregionu Jižní Valašsko poskytuje odbornou podporu obcím i občanům. Kontaktní místo se nachází na Městském úřadě Valašské Klobouky.

„Podporu z programu Nová zelená úsporám je možné získat na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů do dokončených rodinných domů a do novostaveb rodinných domů, včetně těch rozestavěných. Za určitých podmínek je možné dotaci získat i na dříve podpořené rodinné domy s velmi nízkou energetickou náročností,“ popsala Jana Strušková, projektová manažerka Centra společných služeb. Zájemci ji mohou kontaktovat pro radu, jak začít s přípravou projektu a žádosti, a to na telefonu 577 311 158 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poradenství je bezplatné.

 

-tz-


reklama