Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
sobota, 26 srpen 2017 00:00

Valašské túlání 26.8.2017 - atraktivní program pro děti i dospělé v Lačnově

Lačnov - V sobotu 26.8.2017 se bude od 13.00 hod. konat 2. ročník Valašského túlání. Hlavním magnetem je pochod krásnou valašskou přírodou. Atraktivní bude taktéž program pro děti i dospělé ve skanzenu v Lačnově.

 

A co na Vás čeká?
Bohatý a zábavný program – celým odpolednem Vás bude provázet cimbálová muzika Mladá Jasénka ze Vsetína pod vedením primášky Markéty Láskové, večer se můžete těšit na taneční zábavu se skupinou PRINZ.

Dále jsou pro návštěvníky připravené ukázky starých řemesel a způsobu života na Valašsku, výroba a ochutnávka tradičních valašských jídel a spousta dalších aktivit, např. kovářské řemeslo, péče o ovečky, kačeny, husy, koně, včetně pasteveckého umění (naháňka cvičenými psi) a stáčení medu. Hospodyně se svými pomocníky předvede stloukání másla, výrobu sýra, pečení chleba a další tradičních krajových jídel. Ke zhlédnutí budou také filmy a fotografie z kraje, kde končí chléb a začíná kamení.


Pro nejmenší návštěvníky je připravené pásmo zábavných soutěží a show klauna Pepino Prcka. Až z Brna zavítá na Valašské Túlání historický fotoateliér madam Lily Schmetterling, ve kterém si návštěvníci budou moct nechat zhotovit překrásné fotografie sebe a svých nejbližších, a navíc v historickém formátu.

Nedávnou historii kraje připomene vystoupení Klubu vojenské historie GREIF a Spolku partyzánský oddíl Ploština, kteří předvedou rekonstrukci tragických událostí z konce II. světové války, kdy docházelo ke střetům mezi partyzánskými oddíly a vojáky Wermachtu. Součástí vystoupení bude také přehlídka historických vozidel a dobových zbraní a uniforem.

 

Aktivní pohyb na čerstvém vzduchu
Hlavním magnetem je pochod krásnou valašskou přírodou. Organizátoři letos připravili 4 turistické trasy, z toho jednu také pro maminky s kočárky a vozíčkáře, která vede po asfaltové komunikaci.

Trasa I. vede z Lidečka od Čertových skal, je dlouhá 9,7 km a trvá zhruba 3 hodiny.

Trasa II. začíná v obci Vysoké Pole u Envicentra a je vyznačená přes Ploštinu (12,4 km/ 4 hod.)

Trasa III. začíná i končí v Lačnově ve skanzenu a povede okolo Trčkových skal a přes Vařákovy paseky (8,1 km/ 2,5 hod.)

Trasa IV. vede od Lačnovských rybníků do skanzenu po asfaltové cestě a nabídne mimo jiné krásné výhledy jak na rybníky, tak na hřebeny Bílých Karpat (3,5 km / 1 hod.).

Na barevně vyznačených trasách Vás bude čekat příjemné občerstvení a další překvapení. Valašské Túlání začíná ve 13.00 hod., ale na jednotlivé trasy je možné vyrazit už od 10.00 hod., kdy budou otevřené registrační místa. Každý účastník obdrží památeční průvodní kartu a pokud absolvuje alespoň 1 trasu se třemi stanovišti, tak má vstup na do areálu na celý program zdarma! Pro případné zájemce bude v průběhu dne zajištěný odvoz na start jednotlivých tras minibusem.

 Program:
12.00 - 13.00 rozvoz na start tras (v případě zájmu je možný i dřívější odjezd)

Skanzen Lačnov
14.00 - 18.00 cimbálová muzika Mladá Jasénka (skanzen Lačnov)
15.00, 16.00, 17.00 vystoupení KVH GREIF a Spolku partyzánský odd. Ploština
od 19.00 taneční zábava se skupinou PRINZ


Aktuální informace najdete na facebookových stránkách události : zde

 

Každý, kdo přijde v kroji, či jiném historickém oblečení, dostane pěkný dárek.

 

Na Vaši účast se těší Spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov!

 

 


reklama