Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
pátek, 01 září 2017 08:07

Včelaři budou moct v příštím roce žádat kraj o dotace

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkovou částkou 1,5 milionu korun hodlá v příštím roce Zlínský kraj podpořit začínající i stávající včelaře, a to tím, že jim přispěje na pořízení základního i doporučeného vybavení.


„Kraj včelaře podporuje již několik let, tato podpora pomáhá nejen k růstu počtu začínajících včelařů a navýšení množství úlů a včelstev u stávajících včelařů, ale pozitivní dopad má také na celkovou úroveň kvality včelstev v kraji a zároveň na snížení výskytu moru včelího plodu," sdělila Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje pro zemědělství a životní prostředí.

 

O dotaci budou moci zažádat zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let, kteří mají trvalé bydliště na území Zlínského kraje. Přidělenou podporu ve výši 5 tisíc až 10 tisíc korun bude možno použít jak na nákup základního (povinného) vybavení, tedy 3 až 6 ks nástavkových úlů s varroa dnem a rámkových přířezů nebo rámků, tak na pořízení doporučeného vybavení – například včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku, včelařského drátku, forem na sbíjení rámků, krmítek, mateří mřížky nebo ochranných pomůcek.

Rámec dotačního programu na podporu včelařství již projednala krajská rada a doporučila jej schválit krajskému zastupitelstvu. Zveřejnění programu na úřední desce včetně formuláře žádosti se předpokládá v prosinci, příjem a registrace žádostí o podporu pak bude probíhat od 22. ledna do 16. února příštího roku.

 

-tz-


reklama