Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
neděle, 03 září 2017 19:30

Transportní lůžko pro imobilní klienty DZR Loučka

LOUČKA - Domov se zvláštním režimem Loučka poskytuje své služby klientům s duševním onemocněním již čtvrtým rokem.


Během této doby došlo u některých klientů ke zhoršení jejich zdravotního stavu a domov se snaží měnícím se potřebám našich klientů přizpůsobovat, tak aby péče a podpora, kterou nabízíme, byla adekvátní míře jejich samostatnosti a soběstačnosti. Postupně doplňujeme různé kompenzační pomůcky, chodítka, invalidní vozíky apod., které jsou skvělým pomocníkem při pohybu v zařízení pro klienty, kteří jsou v pohybu omezeni pouze částečně. Máme však i klienty, kteří jsou zcela imobilní a jejich pohyb po zařízení je náročný jak pro klienty samotné, tak i pro personál, zvláště pak pokud se jedná o přesun do koupelny.

Domov se zvláštním režimem Loučka

 

Řešení tohoto problému je ovšem velmi finančně náročné. Rozhodli jsme se proto zkusit štěstí a zažádat o nadační příspěvek od Nadace ČEZ. Naše žádost byla posunuta do projektu „Pomáhej pohybem“ a díky aktivitě přispívajících realizaci projektu Nadace ČEZ podpořila.


S pomocí nadačního příspěvku mohlo zařízení realizovat nákup transportního lůžka. Jedná se o hydraulický transportní zvedák určený pro přesuny imobilních klientů z lůžka koupelny. Transportní lehátko uživatelům zajistí větší komfort a zvýší jejich pocit bezpečí při přesunu do sprchového koutu, či vany, která je mezi uživateli velmi oblíbená, působí relaxačně a navozuje psychickou pohodu.

Za veškerou podporu, jak Nadaci ČEZ tak i veřejnosti velmi děkujeme a pomoci si náležitě vážíme!

 

Ing. Sitko Daniel, vedoucí přímé péče DZR