Reklama

20. 01. 2021

Dnes má svátek: Ilona
pondělí, 02 říjen 2017 18:26

Valaši chtějí dobýt svět Kyokushin karate

POPOV, SLAVIČÍN - Kyokushin je styl karate založený M. Oyamou. Je nejtvrdší formou karate díky tomu, že soutěžní zápasy zde probíhají plnou silou a bez jakýchkoliv chráničů.


Petr Drosčák, spoluzakladatel karate kyokushin v ČR, je v současnosti předsedou organizace KWF v ČR a od roku 2011 trenérem klubu Kyokushin Karate v Kroměříži. Rodák ze Slavičína, zakladatel místního klubu karate (1988 – 2011), jako první a momentálně jediný kyokushin karatista v ČR, dosáhl 4. danu (černý pás se čtyřmi zlatými pruhy).

Andrzej Drewniak (8.dan) , Petr Droščák (4.dan) , Antonio Pinero (8.dan)

 

Zkoušky na mistrovské, černé, pásy se konají na mezinárodním Evropském soustředění. Nejdůležitější součástí zkoušek je test kumite – zápasu, podle pravidel kyokushin karate. Za 2 hodiny zápasení, pouze mezi černými pásy, se tak stihne vystřídat 40 i 50 zápasů s velmi kvalitními karatisty, zejména z východní Evropy.

 

Petr Droščák (4.dan), Vladan Oláh (2.dan) , Jakub Malaník (3. kyu)

Jeho nejlepším odchovancem je Vladan Oláh ze Slavičína (2. Dan), který již má bronzovou medaili z Mistrovství Evropy, je trojnásobný mistr ČR, držitel mnoha dalších medailí z mezinárodních závodů. V letošním roce získal 3. místo na Mistrovství Rakouska a 1. místo na mezinárodním Poháru Prezidenta Sieradzu. Nyní se cílevědomý Vladan připravuje na Mistrovství Evropy, které se bude konat v říjnu v Polsku a na prosincové Mistrovství světa v ruském Jekatěrinburgu.

 

Andrzej Drewniak (8.dan), Vladan Oláh (2.dan). Antonio Pinero (8.dan)K dalším úspěšným a průbojným závodníkům patří Jakub Malaník z Popova, 3. kyu (zelený pás s hnědým proužkem). Jakuba trénoval Droščák do roku 2011, než se trenér přestěhoval do Kroměříže. Kuba je vítězem mistrovství ČR 2014 a 2016, mistr Slovenska 2016. Od roku 2017 se přidal k tréninkové skupině Petra Droščáka v Kroměříži a během roku získal 3. místo na Mistrovství Rakouska, 2. místo na mezinárodním turnaji v Sieradzu a také má za sebou účast na 44. Mezinárodním letním soustředění kyokushin karate.


Jakubovi ambice směřují, po nominačních turnajích, na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa KWF v roce 2018. Do konce letošního roku plánuje ještě účast na Mistrovství Slovenska a zajede si do Polska na jeden až dva turnaje. Vše záleží zejména na zdravotním stavu ogarů- závodníků a chuti soutěžit.

 

-tz-

 

reklama