Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
středa, 08 listopad 2017 21:55

Jáchym Hanák, rodák z Brumova - Mistr světa v aerobiku 2017

BRUMOV, LUHAČOVICE - Závodníci MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové zúčastnili ve dnech 17. až 19. října 2017 mistrovství světa ve sportovním aerobiku FISAFINTERNATIONAL v Holandsku.


Jedním z účastníků byl brumovský rodák Jáchym Hanák. Úžasným výkonem si Jáchym na mistrovství světa ve sportovním aerobiku přivezl hned dvě medaile. Spolu se svou partnerkou, Zuzkou Němcovou ze Zlína, vybojoval v kategorii 11-13 let smíšených párů první místo a získal tak zlatou medaili s titulem Mistr světa 2017. Tento titul obhájil z roku 2015 z Martiniku. Ke zlaté medaili Jáchym ještě přidal medaili stříbrnou, z kategorie jednotlivci muži. Domů si tedy odvezl i titul Vicemistr světa 2017.

Jáchym Hanák na MS v aerobiku (foto- archiv Hana Hanáková)


Jáchym tak úspěšně zakončil svoji hvězdnou sezónu. Celou ji závodil v obou kategoriích, jednotlivci muži a smíšené páry. Závody probíhaly nejen po celé ČR, ale také v Polsku a Švýcarsku. Získal za tuto sezónu sbírku 14 zlatých a 10 stříbrných medailí.


V květnu tohoto roku na Mistrovsví Evropy v Karlových Varech získat titul Mistra Evropy 2017 v párech a vicemistra Evropy v mužích. Na začátku října si z Plzně z Mistrovství České republiky přivezl také tituly Mistr ČR v párech a vicemistr ČR muži.

Jáchym Hanák trénuje pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové v klubu MV TEAM Univerzity Tomáše Bati, který funguje něco málo přes jeden rok a v současné době je nejúspěšnějším moravským klubem. Na trénink jezdí čtyřikrát týdně do Zlína ihned po vyučování na ZŠ Luhačovicích. Domů se vrací v podvečer a poté se připravuje na vyučování. Svými letošními skvělými výkony vzorně reprezentuje Českou republiku, město Luhačovice a společnost TVD-Technická výroba a.s., se sídlem Rokytnice u Slavičína, která ho podporuje.

Jáchym Hanák se svou partnerkou, Zuzkou Němcovou ze Zlína
(foto- archiv Hana Hanáková)


Dosažené výsledky závodníků MV TEAM UTB Zlín jsou historickým úspěchem zlínského aerobiku a současné světové šampióny motivují k dalšímu osobnímu a sportovnímu rozvoji. Jsou také velkým vzorem pro všechny ostatní členy klubu, kteří pod vedením trenérů Mgr. Moniky Váňové, Sáry Váňové, Katky Rožkové a Veroniky Macháčkové pilně trénují, aby mohli své získané dovednosti zúročit nejen na samotných závodech, ale i jiných oblastech jejich života.

 

tz, Mgr. Monika Váňová, MV TEAM UTB Zlín