Reklama

09. 12. 2022

Dnes má svátek: Vratislav
sobota, 11 listopad 2017 00:59

Hejtmanův pohár si odnesla Základní škola Slavičín – Vlára

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přesně 2 814 žáků z 12 škol ve Zlínském kraji se zúčastnilo třetího ročníků sportovně dovednostní soutěže Hejtmanův pohár. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

 


Hejtmanův pohár si odnesla ZŠ Slavičín - Vlára (foto: ZŠ Slavičín)Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání dráhy sportovních dovedností, tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky. Základním stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit a mohou tak zapojit všechny žáky školy v hodinách tělesné výchovy. Školy kromě bodů za dosažené časy získávají body hlavně za zapojení co největšího počtu žáků, za zasílání fotografií a videí ze zdolávání dráhy a za plnění „Hejtmanských výzev", což jsou speciální úkoly, které mj. soutěž propojují i s hodinami českého jazyka, výtvarné východy aj.

 

,,Kluci i holky museli před vstupem na dráhu soutěže projevit odvahu, hbitost a přesnou mušku. Na trati se sportovci naší školy setkali jak s florbalovým náčiním, tak s basketbalovým balonem. Ale nebyly to jen sportovní výzvy, které na naše žáky čekaly. Za úkol také měli mladí sportovci zpívat, malovat a ve videích představovat naši školu. Vše za účelem propojení sportovní soutěže s dalšími předměty ZŠ. A tak se stalo, že vznikla školní soutěžní vlajka, píseň o zdolávání dráhy či rozmanitá videa ze zákulisí soutěže. Všem žákům děkujeme za výborné sportovní výkony a vzornou reprezentaci školy," okomentovala soutěž na svém webu ZŠ Slavičín - Vlára.

 


Pořadí škol ve Zlínském kraji bylo letos následující:
1. místo: Základní škola Slavičín – Vlára
2. místo: Základní škola Slušovice
3. místo: Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín

 

-tz-

reklama