Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
čtvrtek, 16 listopad 2017 12:18

Ve Valašských Kloboukách byli oceněni úspěšní podnikatelé

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Úspěšní živnostníci, začínající podnikatelé i představitelé společensky zodpovědných a inovačních firem převzali ve středu 15. listopadu na akci Business Dinner ocenění za výsledky, kterých letos v podnikání dosáhli.


Živnostníkem roku se stala Andrea Němečková se svou firmou ANDY Boom, inovací roku bylo vyhlášeno vydání Průvodce pro rodiny s dětmi po Valašských Kloboukách a za firemní filantropii byla vyznamenána firma Groz-Beckert Czech. Ceny na základě nominací veřejnosti udělilo město Valašské Klobouky, Valašskokloboucké podnikatelské centrum a CzechInvest.

Poděkování začínajícím podnikatelům
(zprava) Amélii Janíkové, Davidu Bailovi a Marku Pechancovi

 

jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra Petr Kozel

 
„Podnikatelé jsou vždy významnou složkou života města, jeho dynamiky i rozvoje. Je namístě poděkovat jim za jejich aktivitu, za vytváření pracovních míst i stabilního ekonomického prostředí a stejně tak za společensky odpovědné chování a podporu veřejného života,“ pověděla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Ocenění, které jim udělujeme, má být výrazem našeho uznání za výsledky, kterých ve svých oborech dosahují, a také za kvalitu služeb, o níž ostatně svědčí také samotné nominace z řad veřejnosti,“ dodala.

„V kategorii Začínající podnikatelé jsme udělili poděkování za reprezentaci v krajské soutěži start-upů, kde uspěli hned tři kloboučtí soutěžící. Patřila k nim Amélie Janíková s interaktivní knihou pro děti Můj první zápisník, Marek Pechanec se svou firmou VYZA Garden, která vyrábí vyvýšené záhony, a David Bail se svojí pracovní agenturou. Jmenovaní postoupili až do krajského finále a výrazně tak propagovali i naše město,“ uvedl jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra Petr Kozel.

Titul Živnostník roku 2017 získala Andrea Němečková, jejíž firma ANDY Boom se věnuje šití dětské módy.


Titul Živnostník roku 2017 získala Andrea Němečková


V kategorii Firemní filantropie roku 2017 byla hlavní cena udělena firmě Groz-Beckert Czech, s. r. o. Předána byla taktéž dvě poděkování, a sice firmě CEBES, a. s. za spolupráci na akci Dny vědy a techniky na Valašsku a Stavební firmě Kubík za dlouhodobou podporu Valašských Klobouk.

Hlavní cena v kategorii Inovace roku 2017 náleží Rodinnému centru Valašské Klobouky za vydání Průvodce pro rodiny s dětmi po Valašských Kloboukách. Poděkování pak patří JUDr. Petru Hradilovi, který město reprezentuje svou publikací Právo pro střední a vyšší odborné školy, z níž se učí na školách po celé České republice. Dalších čtyřiadvacet klobouckých podnikatelů získalo poděkování za úspěšnou a kvalitní činnost, na jejímž základě je veřejnost nominovala.

Akce Business Dinner také podnikatelům zprostředkovala aktuální informace o tématech, která jsou pro jejich činnost důležitá. Nabídku podpory podnikání ze strany státní agentury CzechInvest v roce 2018 prezentoval ředitel její zlínské regionální pobočky Lukáš Trčka. Podrobnosti o současném stavu silnic 2. a 3. tříd pak zazněly od Bronislava Malého, ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje. Představen byl i plán investic do rekonstrukcí silnic v ORP Valašské Klobouky pro roky 2018 až 2020, který se bude týkat zejména spojení mezi Valašskými Klobouky a Slavičínem.

 

-tz-
foto- Město Valašské Klobouky

 reklama