Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
středa, 06 prosinec 2017 20:39

Cyklostezka z Brumova-Bylnice do Valašských Klobouk, zahájení stavby

BRUMOV-BYLNICE - Vážení přátelé, avizovaná stavba cyklostezky z Brumova-Bylnice do Val. Klobouk nabývá konkrétní podobu. V současné době probíhá předání staveniště a současně se zřizuje zařízení stavby.


Tuto akci bude realizovat firma Strabag, která vyhrála výběrové řízení již v dubnu letošního roku. Odklad zahájení stavby zapříčinilo řešení několika nových požadavků Státního fondu dopravní infrastruktury(SFDI), který na tuto akci poskytuje dotaci (částečná změna projektu, vyčlenění dvou částí cyklostezky jako neuznatelné náklady, jejich nacenění, změna dopravního značení atd.). Přes veškeré potíže se podařilo splnit projekční a legislativní záležitosti.

 

V minulých dnech jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení dotace. Realizační firma bude v zimním období, pokud počasí dovolí, provádět některé práce v rámci přípravy území, terénní úpravy, objednávky mostních konstrukcí atd.


Několik technických informací:

Trasa - od bývalého mlýna v ulici Mlýnská, po účelové komunikaci směrem k návojskému tunelu, pak dolů po louce směrem k hlavní komunikaci za firmou Javorník, před Brumovkou vybočení směrem na Val. Klobouky a podél Brumovky na konec brumovského katastru("Poscaná jama").

Délka - cca 2400m, 2 mosty
Povrch - část asfalt, část beton
Cena projektovaná - 25 500 000 kč
Cena vysoutěžená - 21 000 000 kč
Neuznatelné náklady cca 4 000 000 kč
Dotace - 85% z uznatelných nákladů(uznat. náklady jsou cca 17 000 000kč)- cca 14 500 000 kč
Vlastní zdroje - cca 6 500 000 kč
Ukončení stavby - 7.-8. měsíc 2018

 

O průběhu stavebních prací na cyklostezce, ale také o dalších investičních akcích a záležitostech města vás budu průběžně informovat.

Oficiální stránka Václava Bližňáka, místostarosty města Brumova-Bylnice na Facebooku ZDE

 


Václav Bližňák, místostarosta města Brumova-Bylnice

 

-tz-

 

reklama