Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
čtvrtek, 21 prosinec 2017 00:43

Domov pro seniory Loučka- prosinec 2017

LOUČKA - Domov pro seniory Loučka poskytuje služby seniorům od 55 let, kteří nejsou schopni zajišťovat své základní potřeby ve svém domácím prostředí pro trvalé změny svého zdravotního stavu. Domov nabízí velmi kvalitní podmínky pro prožití důstojného stáří. Součástí organizace je také Domov se zvláštním režimem Loučka. Je to samostatný čtyřpodlažní objekt, který je vybaven novým, moderním zařízením pokojů a všech společných prostor. Kapacita Domova je 47 klientů s chronickým duševním onemocněním. Všechny aktivity zabezpečuje zkušený zdravotnický, pečovatelský a výchovně nepedagogický personál.

 

Vánoční večírek klientů Domova se zvláštním režimem
Letos jsme zahájili vánoční večírek představením amatérského divadelního souboru složeného z klientů z Domova se zvláštním režimem, tentokrát si připravili pohádku O Červené Karkulce. Výkony byly opět výborné. Vánoční večírek měli klienti okořeněný DJ Prokopem, který nám přišel zahrát díky projektu Ježíškova vnoučata, tímto mu mockrát děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

 
Uplynulý rok jsme si připomněli díky powerpointové prezentaci, kde měli uživatelé možnost zhlédnout fotky z akcí pořádaných v zařízení i mimo něj. Občerstvení bylo bohaté, s klienty jsme si upekli linecké cukroví a slané tyčinky, také kuchyně nám upekla buchty, za což jim díky. Večírek jsme završili oceněním nejaktivnějších klientů, kteří se různými způsoby zapojovali do pracovních i společenských aktivit.

 

Adventní vystoupení žáků ZŠ Francova Lhota
V adventním čase, který je plný shonu jsme se zastavili na koledu s žáky ZŠ Francova Lhota, kteří nás naladili na předvánoční čas plný pohody. Společně jsme si zazpívali nejenom známé tradiční koledy, ale mladí zpěváci nás navedli i na moderní vánoční písně.

Adventní vystoupení žáků ZŠ Francova Lhota


Toto setkání bylo obohaceno i předáním benefičního daru, do kterého se zapojili žáci ZŠ Francova Lhota. Ve svém volném čase vyrobili výrobky a výtěžek věnovali klientům DS Loučka na nákup materiálu do terapeutické dílny. Symbolický šek předala ředitelka ZŠ, paní Mgr. Bc. Irena Rotreklová. Velké poděkování vyjádřil pan ředitel.

 

Sv. Mikuláš 2017
Opět po roce k nám zavítala mikulášská družina, která klienty obdarovala balíčky. Jedná se velmi oblíbenou událost, protože si tímto klienti oživují vzpomínky a dodržování tradičních zvyků.

 


Mikulášská nadílka na DZR

Mikulášská nadílka na DZR proběhla, tak jako každý rok, v přátelském duchu a opět jsme slyšeli spoustu nových básniček, písniček a modliteb, takže i tento rok odešli naši čerti s prázdnými pytli.

 

tz, Domov pro seniory Loučka