Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
úterý, 09 leden 2018 18:59

Tříkrálová sbírka v Rokytnici

ROKYTNICE - V sobotu 6. ledna 2018 proběhla v Rokytnici Tříkrálová sbírka. Sbírku organizovala Charita sv. Vojtěcha ve Slavičíně.


V Rokytnici koledovali dvě skupinky v doprovodu paní Miroslavy Hofschneiderové a paní Věry Slámečkové a na Kochavci jedna v doprovodu paní Bohumily Múdré. Celkem vybrali 24.725,- korun.

V Rokytnici 18.905,- Kč a na Kochavci 5.820,- Kč Všem dárcům i koledníkům děkujeme

ilustrační foto (Aleš Naňák)

 
O sbírce
Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě tisíců lidí ve všech koutech republiky, často i v obcích o několika desítkách obyvatel. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v ČR.

ilustrační foto (Aleš Naňák)


Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.  Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50 000 dobrovolníků). Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

 

-tz-