Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pondělí, 15 leden 2018 16:00

Valašské Klobouky přispějí na aktivity spolků více než půl milionu korun

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Na podporu spolkového života v letošním roce připravilo město Valašské Klobouky částku 540 tisíc korun. Finance rozdělí čtyřiadvaceti spolkům, které se přihlásily do programu Spolupráce a zažádaly o dotaci jednak na své projekty, jednak na celoroční činnost.


„Aktivity, které si na letošní rok valašskokloboucké spolky naplánovaly, jsou více než pestré. A díky nim je zajímavý a bohatý i život našeho města, v němž si občané a také přespolní návštěvníci mají z čeho vybírat, ať už se zajímají o kulturu, umění, folklór, historii, přírodu nebo sportovní vyžití,“ popsala starostka Eliška Olšáková. „Program Spolupráce je přitom základním nástrojem, jehož prostřednictvím město Valašské Klobouky jednotlivým spolkům na jejich projekty přispívá,“ dodala.


Přehled udělených dotací programu Spolupráce v roce 2018


K podpořeným projektům patří například karneval pro děti, Valašskokloboucký majáles, výstava výtvarných děl při Valašském kumštování nebo sportovně-kulturní odpoledne Valachy CUP. Hudebně založenou veřejnost pozve k návštěvě Zahradní slavnost, koncert Housle a housloví jubilanti nebo také soutěž Klobucké husličky. Pestré folklórní dění pak nachystá Národopisný spolek Klobučan, jehož projekt S folklorem po celý rok získal ze všech předložených žádostí největší podporu.

Mezi sportovní události se zařadí mimo jiné Memoriál Jana Pšenčíka v tenisové čtyřhře, Štěpánský šachový turnaj nebo střelecký Memoriál plk. Josefa Balejky. Stanout budete moci rovněž na startu Běhu naděje, závodu Klobucká kola nebo běžeckého podniku Klobucký hrb. Pokud bude přát počasí, uskuteční se i hokejový turnaj Klobucký rybník nebo dětské lyžařské závody.

Proběhne také 38. ročník Tradičního kosení a školy ochrany přírody Valašskoklobucka, Konference inovativního vzdělávání nebo Mezinárodní setkání seniorů. Pestrost akcí podpoří i chovatelská výstava drobného zvířectva.

Vedle programu Spolupráce město podpoří příspěvkem také konání velkých akcí. Po 70 tisících obdrží Valašské kumštování a Valašský mikulášský jarmek a na pořádání Setkání muzikantů v Bílých Karpatech je připraveno 200 tisíc korun.

Další přímá podpora z rozpočtu zamíří místním sportovním oddílům a spolkům. TJ Spartaku poputuje na činnost 370 tisíc korun, TJ Sokol 100 tisíc, FK Smolina 40 tisíc, FC Start Mirošov 30 tisíc a na příspěvek místním oddílům na pronájem sportovní haly gymnázia je určeno 15 tisíc korun.

 

-tz-