Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
středa, 31 leden 2018 18:07

Svatý Hostýn patří mezi národní kulturní památky

PRAHA, ZLÍN – Svatý Hostýn se ve středu 31.1.2018 zařadil mezi národní kulturní památky České republiky. Rozhodla o tom vláda ČR.


„Pro Zlínský kraj je velkou ctí, že Svatý Hostýn, který jsme Ministerstvu kultury navrhli na prohlášení za národní kulturní památku, získal tento statut a může nově požívat nejvyšší možné ochrany a podpory státu. Je to prestižní záležitost, která může sehrát velmi pozitivní roli v pokračující obnově tohoto hojně navštěvovaného poutního místa," sdělil Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje pro kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

 

Jako výbornou zprávu vnímá rozhodnutí vlády také radní Zlínského kraje pro cestovní ruch Jan Pijáček: „Vzhledem ke snaze Zlínského kraje podporovat ve spolupráci s církví a řadou dalších důležitých partnerů rozvoj poutních stezek, především Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje, velmi vítám to, že se Svatý Hostýn dostal mezi národní kulturní památky. Otevírají se tím nové možnosti rozvoje církevní turistiky. Považuji to za obrovské ocenění úsilí generací, které se podílely na tom, jak toto místo vypadá a jak je vnímáno. Je to nejvyšší národní certifikát zaručující státní památkovou péči, pak už je jen památka UNESCO," řekl Jan Pijáček.

Ve Zlínském kraji je nyní (včetně Svatého Hostýna) 16 národních kulturních památek.

-tz-

 

Relaxcentrum Javorník
AKCE ÚNOR 2018

přístrojová lymfodrenáž 50 min.
klasická masáž částečná (záda, šíje) 30 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama