Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
sobota, 17 únor 2018 20:12

GJP a SOŠ Slavičín - Nákup moderních technologií k výuce

ZLÍN, SLAVIČÍN - Částkou ve výši téměř jeden milion korun přispěje Zlínský kraj Gymnáziu J. Pivečky a SOŠ Slavičín na projekt Zvýšení technické a odborné kvalifikace žáků v příhraniční oblasti Zlínského a Trenčínského kraje, který se nyní začíná realizovat v rámci programu INTERREG.


„Naší snahou je podpořit přípravu kvalifikovaných technických odborníků ve strojírenství, kteří v současné době víc a víc narážejí na jazykovou bariéru. Vidíme, že žáci škol z obou stran hranice mají stále výraznější problémy porozumět si navzájem, a proto chceme přispět k tomu, aby spolu mohli komunikovat jak při vzdělávání, tak následně i na trhu práce. Pro náš příhraniční region je tento aspekt vzdělávání zaměřeného i na praktickou uplatnitelnost lidí v pohraničí hodně důležitý,“ řekl radní Zlínského kraje Petr Gazdík, zodpovědný za školství.


Nositelem projektu, který bude ukončen v lednu 2020, je Gymnázium J. Pivečky a SOŠ Slavičín. Zlínský kraj této škole nyní poskytne 921 255 korun na nákup moderních technologií k výuce. Tato dotace bude kraji následně proplacena z programu INTERREG. Gymnázium J. Pivečky a SOŠ Slavičín z těchto peněz pořídí: výukový řídící modul s příslušenstvím, robotickou ruku, 3D scaner a softwarové vybavení.

Do programu INTERREG je zapojeno svými projekty celkem 7 středních škol ve Zlínském kraji.

 

-tz-

 

Relaxcentrum Javorník
AKCE ÚNOR 2018

přístrojová lymfodrenáž 50 min.
klasická masáž částečná (záda, šíje) 30 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama