Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
úterý, 20 únor 2018 12:50

Nové byty v Kloboukách se už rýsují

VAL. KLOBOUKY – Práce na výstavbě bytů v podkroví valašskoklobouckého domu s pečovatelskou službou pokročily, a tak se volné půdní prostory začaly proměňovat na pět bytových jednotek.


V exteriéru stavbaři provedli přeložení střešní krytiny, instalovali parozábranu a konstrukci zateplili. Nad rámec projektu byly na vikýřích položeny nové střešní tašky včetně klempířských prvků, aby se předešlo zatékání. Vevnitř pak získala podlaha anhydritový potěr i zateplení, byla zbudována vzduchotechnika, elektroinstalace i napojení rozvodů vody a kanalizace. Nyní se pracuje na dispozicích bytů, hotovo by mělo být do konce března.

Půdní prostory se mění v byty (foto: Město Val. Klobouky)


„Ze vznikajících bytů budou čtyři sociální, tedy určené lidem, kteří se ocitnou v těžké životní situaci a budou potřebovat střechu nad hlavou. Tyto byty jsou podpořené dotací z IROP. Pátý byt bude v klasickém režimu a město jej buduje z vlastních prostředků,“
sdělila starostka Eliška Olšáková. Bytové jednotky o velikosti 1+KK budou dosahovat průměrné rozlohy 47 m2.

Aktuálně se v podkroví pečovatelského domu vyrýsovaly dělicí příčky. „Byly vytvořeny sádrokartonové předěly bytů a instalována nová okna s izolačními trojskly. Na řadu přichází sociální zařízení, připravují se dlažby, obklady, výmalby a vybavení zařizovacími předměty,“ představil postup prací Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

Ve stávajících bytech domu s pečovatelskou službou budou dodány protipožární dveře, tak aby celý objekt odpovídal požárně bezpečnostním předpisům. Na jednotlivých patrech pak na chodbách vzniknou nové skladové a úložné prostory. „Současným nájemníkům domu s pečovatelskou službou děkujeme za shovívavost s probíhajícími pracemi a stavebním ruchem, který je provází,“ dodala starostka Eliška Olšáková.

 

-tz-