Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
čtvrtek, 29 březen 2018 09:19

Bajker Radim Hýbl ze Štítné zahájil skvěle novou sezonu

LANGENLOISL - Předposlední březnovou neděli se jel v Langenlois úvodní podnik Rakouského poháru horských kol. Závodu se zúčastnil taktéž Radim Hýbl ze Štítné nad Vláří.

 

Radim díky zajetým výsledkům z loňského roku startoval z první řady. V úvodu závodu se pohyboval ve druhé desítce, ale postupně se stíhací jízdou propracoval až na 4. místo jen šest sekund za pódiem. Krásná kopcovitá trať mezi vinicemi mu vyhovovala, prudké kopce jsou jeho silnou stránkou, ale příjemným zjištěním bylo, že dokáže soupeřům ujíždět i v rovinatých pasážích.

Radim Hýbl v týmu AMENITY – EXTREM SPORT (foto - Miloš Lubas)


Zdá se, že se u něho začíná projevovat systematická příprava skupiny cyklotrenink.com, která se podílí na tréninku takových borců, jako je O. Cink, J. Škarnitzl, J. Hirt, K. Hynek. Tento zahajovací závod bajkové sezóny vždy přiláká ambiciózní závodníky a má velmi dobrou mezinárodní úroveň. Navíc je zařazený do kategorie C1 a rozdělují se zde UCI body, které jsou důležité pro případný start ve Světovém poháru, ty si Radim vpohodě vyjel ....

Radim Hýbl se startovním číslem 608 (foto - Miloš Lubas)


Radim Hýbl letos závodí v novém týmu AMENITY – EXTREM SPORT ze Zlína a ve své druhé juniorské sezóně by chtěl vylepšit loňské celkové 6. místo v Českém poháru. Také se chce prosadit a zviditelnit v zahraničních závodech. Díky podpoře sponzorů mohl absolvovat zimní soustředění v teple. Testy některých měřených úseků na silnici, hlavně v kopcích kolem 30 minut, dopadly velice zajímavě, srovnání s českou špičkou zrovna tak. Trenér navrhl, že si vyzkouší i Český pohár na silnici...

Radim Hýbl by chtěl poděkovat p. Dlabajovi a Extrem sportu za důvěru a servis, Ondrovi Koblihovi za přípravu a Jendovi Hrnčiříkovi za podporu.

 

27. Internat. Kamptal-Klassik-Trophy
Výsledková listina ZDE

 

tz, Radek H.
foto - Miloš Lubas

 

reklama