Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
čtvrtek, 12 duben 2018 05:11

Koupaliště ve Val. Kloboukách projde kompletní rekonstrukcí

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Městské koupaliště ve Valašských Kloboukách projde kompletní rekonstrukcí. Rozhodlo o tom na svém jednání ve středu 11. dubna městské zastupitelstvo.


Ze dvou představených variant materiálového provedení přitom upřednostnilo nové nerezové vany před opatřením stávajících bazénů fólií. V areálu vznikne plocha pro kondiční plavání i pro relaxaci ve vodě, dětský bazén nově nabídne atraktivní herní prvky a v okolí se rozprostře zóna s lehátky a dřevěnou pobytovou terasou. Samozřejmostí bude nová bazénová technologie a rovněž obnova trávníků. Předpokládané investiční náklady činí na základě zpracované studie necelých 18 milionů korun.

„Zastupitelstvo zvažovalo, zda při rekonstrukci městského koupaliště zvolit bazény ve fólii, nebo v nerezové variantě, a nakonec se i za cenu vyšších počátečních nákladů přiklonilo k vanám nerezovým. Fólie totiž není dlouhodobé řešení a po několika letech by vyžadovala výměnu a s ní i další investici. Nerezové provedení je odolnější, trvanlivější, méně náročné na údržbu a oproti fólii je dražší jen o 2,1 milionu korun,“ sdělila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.


„Nyní zadáme dokončení realizační projektové dokumentace a budeme řešit finanční stránku a případné rozdělení investiční akce na etapy. V letošním roce je v rozpočtu vyhrazena částka 3 miliony korun. V případě, že se nám podaří získat všechna potřebná povolení a vybereme dodavatele, mohli bychom po ukončení letošní sezóny zahájit stavební práce. Snahou je neomezit ani jednu sezónu koupaliště,“
dodala.

Podle projektové dokumentace bude mít plavecký bazén délku 25 metrů, šířku 9 metrů a hloubku v rozmezí od 80 centimetrů do 1,6 metru. „Vyčleněny zde budou 2 plavecké dráhy se skokanskými stupni a na ostatní ploše budou instalovány hydromasážní trysky a chrliče vody,“ přiblížil Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

U dětského bazénu dojde k úpravě tvaru z oválného na obdélníkový o délce 18 metrů a šířce 9 metrů. Hloubka se bude pozvolna měnit od 10 centimetrů v brouzdališti po 40 až 70 centimetrů v části pro výuku plavání. „Instalováno bude několik dětských prvků, například vodní zvon, skluzavka nebo různá zvířátka. Dětem bude také vyhrazen částečně stíněný herní koutek,“ dodal vedoucí. Bazénový prostor bude lemovat čistá dlážděná pobytová zóna o šíři 3,6 metru, kterou budou od travnatých ploch dělit brodítka a architektonické prvky.

V prostoru mezi bazény se potom bude klenout dřevěná terasa určená k pobytu i odpočinku na lehátkách. V jejím suterénu bude nově zbudována technologická část pro akumulační jímky. „V ní bude zprovozněna nová technologie s přípravou na možné doplnění tepelného čerpadla k ohřevu vody. Dojde také k novému vedení rozvodů v celém areálu koupaliště,“ upřesnil Radek Bařinka.

Na dopouštění koupaliště bude čerpána voda ze stávajícího vrtu. Při vypouštění bazénové vody se pak bude k její úpravě používat moderní technologie dechlorace, takže voda bude moci odtékat do tamního zatrubněného potoka namísto do kanalizace. Městu tím vznikne úspora na vodné i stočném.

 

-tz-

 

reklama