Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
úterý, 17 duben 2018 22:53

Jáchym Hanák, rodák z Brumova - nejúspěšnější sportovec Zlínského kraje do 18 let

LUHAČOVICE - Jáchym Hanák, rodák z Brumova se stal vítězem kategorie nejúspěšnější Sportovec Zlínského kraje, jednotlivec do 18 let.


Při této příležitosti dne 9.4.2018 ve Vsetíně při slavnostním vyhlášení ankety převzal za přítomnosti pana hejtmana Jiřího Čunka a člena Rady Zlínského kraje Mgr. Miroslava Kašného toto krásné ocenění.

slavnostní vyhlášení ankety (foto- Hana Hanáková)
zleva- Jiří Čunek, Jáchym Hanák, trenérka Kateřina Rožková , Miroslav KašnýJáchym Hanák je žákem 7. třídy Základní školy Luhačovice a 4x týdně dojíždí na tříhodinové tréninky do Zlína. Před důležitými závody trénuje i o víkendech. Závodnímu aerobiku se věnuje od 5 let a za celou závodní karieru získal celkem 69 cenných kovů, z nichž v roce 2017 byly nejvýznamnější tyto:


Mistroství Evropy, 23.-25. květen, Karlovy Vary
páry: 1. místo ... Mistr Evropy
muži: 2. místo ... Vicemistr Evropy


Mistroství České Republiky, 6.-8. října, Plzeň
páry. 1. místo ... Mistr České Republiky
muži: 2. místo ... Vicemistr České Republiky


Mistroství Světa, 17.-19. října, Holandsko
páry: 1. místo ... Mistři světa 2017!
muži: 2. místo ... Vicemistr světa

 

Jáchym Hanák

Jáchym trénuje pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové v klubu MV TEAM Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, což je momentálně klub sportovního aerobiku s nejlepším hodnocením TopTen v České republice. V loňském roce závodil v kategorii Kadet (11 -13 let). V páru závodil se Zuzkou Němcovou ze Zlína, s níž získal i trofeje nejcennější. V letošním roce přestoupil do kategorie Junior (14 – let) a závodí za muže v této věkové kategorii.


Jáchym svými skvělými výkony vzorně reprezentuje Českou republiku, město Luhačovice, sponzorskou firmu TVD – Technická výroba, a. s. se sídlem v Rokytnici a Základní školu Luhačovice. V současné době intenzivně trénuje a bojuje o nominaci na Mistrovství Evropy, které bude v květnu v Karlových Varech a také o nominaci na Mistrovství světa, které proběhne letos v říjnu opět v Holandsku.

 

Mgr. Monika Váňová, trenérka
MV Team Univerzity Tomáše Bati

 

 

 

reklama