Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
úterý, 24 duben 2018 19:50

Lucie Sovadinová - Existuje Pomoc? Má to vše cenu? Bude konec TS Eles?

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Budoucnost patří těm, kteří věří svým krásným snům. Mluvíme téměř o 150 dětech, které dají přednost před poflakováním a kouřením pod mostem sportu. A nejenom to.

 

TS ELES (foto- Dan Strnad)


Eles je tým, kolektiv osobností, jedna velká rodina! Děti se zde učí nejen tancovat, ale i slušně chovat. Učí se tolerovat jeden druhého, pomáhat si, podporovat se navzájem a respektovat autoritu, kterou představují trenérky. Tyhle děti si vybraly správně! Vybraly si pohyb, lásku k tanci a jsou odhodlány bojovat na každé soutěži jako by to byla právě ta nejdůležitější. Nejen pro ně, ale také pro nás rodiče, je každý trénink i soutěž velmi důležitý a jedeme naplno. Oni na pódiu, my v hledišti. Jsme tým a vždycky táhneme za jeden provaz. U nás rodičů je nezbytná naše každodenní podpora, kdy zvláště v dnešní virtuální době je důležité vést děti k pohybu a zodpovědnosti.

A teď popravdě, kolik takových tanečních skupin ve svém okolí máme? Kolik takových skupin máme v kraji?


... Jednu. Tu naši! Tu, která reprezentuje Valašské Klobouky a to nejen v České republice!


Má 150 členů, reprezentace v kategoriích profi i extraliga. Mini, děti, junioři i senioři v první desítce na Mistrovství České republiky! Dokonce naše dvě šikovné „cácorky“ - tehdy šestiletá Elen a sedmiletá Julie - vybojovaly na Mistrovství světa bronzové medaile!!!


Za to všechno vděčíme zakladatelce a hlavní trenérce, slečně Lucii Sovadinové, která jede „na plné pecky“ snad bez přestání. Pro nás, obyčejné lidi je nepochopitelné, kde tenhle človíček čerpá tolik síly a energie. Ze svých svěřenkyň si postupně vychovala úžasné trenérky, bez kterých by to samozřejmě také nešlo a i jim patří naše velké díky! Tyto holky jsou ochotné za almužnu, které se říká výplata, věnovat nejenom 4 hodiny týdně našim dětem, ale klidně další a další volný čas a to jak přes týden, tak i během víkendu. Našim malým Elesáčkům předávají nejen cenné rady a zkušenosti, ale také svoje srdíčko. Budují v nich pocit sebevědomí a motivace. Toho všeho se máme vzdát, tohle ztratit?

TS ELES (foto- Dan Strnad)


Jak už to ale v životě chodí, není vždy vše jenom růžové. Máme spousty odhodlaných dětí, spousty úžasných výsledků, spousty nápadů a snů, ale momentálně především existenční problémy. Je to velmi smutné, leč není se čemu divit. Trenérky postupně „vylétají z hnízda“ a vést takový 150ti členný spolek je opravdu velmi náročné. Natož pak to současně při zaměstnání, jak je tomu bohužel nyní. Proto všichni pevně věříme, že se najde nějaká možnost jak se věnovat těmto dětem naplno.


Závěrem bychom snad jen chtěli dodat, že z celého srdce velmi děkujeme zakladatelce tanečního spolku Eles Lucii za možnosti, které tyto naše děti dostaly. Děkujeme jí za její neutichající nasazení a víru v lepší zítřky. Za to, že namísto nástrah dnešní doby zní našim dětem v uších: „Pět, šest, sedm, osm! „Štiky, flexy, jedém!“


„Luci, budeme bojovat a nevzdáme se!!!“
Rodiče dětí TS Eles

 

 

reklama