Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
neděle, 29 duben 2018 10:11

ZŠ Nedašov: Den Země- Jalovcová stráň

NEDAŠOV - U příležitosti připomenutí Dne Země si ZŠ Nedašov vybrala datum 20. 4. 2018. Všechny ročníky si připravily pro žáky zajímavé programy na celé dopoledne.


Pro žáky 6. ročníku byl připraven program v přírodě. V 8 hodin se vydala skupinka 27 žáků se svými třídními učitelkami směrem na Jalovcovou stráň. Na prvním stanovišti „u hřbitova“ žáci obdrželi pracovní listy, zaměřené na recyklaci odpadu. Utvořili několik skupinek a během ekologické vycházky plnili postupně 9 úkolů - dle devíti zastávek, které je během cesty čekaly.

další foto z akce najdete ZDE (foto - ZŠ)


Šlo o zajímavá zastavení: ekologický dům, farma Nedašov, Pukliny, Jalovcová stráň, Doubravy, Lapač a zastávka u výklenkové kapličky. Během cesty žáci vnímavě sledovaliveškerý odpad v přírodě, i ten užitečný. Před samotným závěrem výšlapu si žáci opekli „mlsky“, které si na cestu připravili. Na zpáteční cestě se uskutečnil sběr odpadu – zaměřený na plasty, který pak umístili do patřičně označené popelnice.

Celá akce vyvrcholila vyhodnocením skupinových prací. První tři úspěšně řešící skupinky se mohly těšit drobným cenám a sladkostem. Všichni žáci obdrželi „perníkovou medaili“ s logem DEN ZEMĚ.

tz, J. Šenkeříková, M.Naňáková - ZŠ Nedašov

 


reklama